Łowisko Dobro Klasztorne – Pobiedziska

  • Łowisko Dobro Klasztorne – Pobiedziska
  • Wielkość (ha): 18
  • Ilość stanowisk: 40
  • Średnia głębokość (m): 9
  • Rekord łowiska: 29,800 kg
  • Toalety: Tak
Udostępnij
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedin

 Jezioro Dobro Klasztorne jest zbiornikiem polodowcowym położonym na obrzeżach miasta Pobiedziska. Za sprawą prężnie działającego Karpiowego Klubu Pobiedziska łowisko to stało sie bardzo szybko jednym z lepszych łowisk w całej Polsce.

Występująca tutaj dosyć duża populacja dużych karpi i amurów, których waga przekracza często 20 kg daje każdemu z łowiących dużo emocji podczas holu.Na tę chwilę rekord łowiska to 29,800 kg karpia, ale dobre warunki bytowe pozwalają prognozować, iż tylko kwestią czasu jest przekroczenie magicznej trzydziestki.

Wokół całego zbiornika prowadzą drogi dojazdowe do stanowisk wędkarskich, przy których znajdują się tablice informacyjne. Dla rezerwujących stanowisko dowożona jest kołyska do przetrzymywania ryb wraz z workiem do ważenia. Woda posiada łącznie 40 stanowisk, na których swobodnie można rozbić namiot. Średnia głębokość wody to 9 m. Maksymalna to 12 m. Łowić można z każdego miejsca w zależności od pogody i ciśnienia.

Metody łowienia są zróżnicowane, lecz kto nie lubi łowić na Zig riga, ten często może zjechać o przysłowiowym kiju, gdyż szczególnie późną wiosną, lub wczesnym latem wygrzewające się karpie przy powierzchni wody dają swój niebywały popis spławów i bytności. Wówczas wspomniana wcześniej metoda sprawdza się najlepiej. W miarę upływu miesięcy i nagrzewania się wody ryby schodzą niżej i żerują intensywnie przy dnie.

Bardzo duża dbałość o ryby i ich stan daje możliwości każdemu z wędkujących przeżyć zasiadkę życia i poczuć wiele emocji z holu dużych ryb. Na łowisku nie można używać środków pływających za wyjątkiem łodzi zdalnie sterowanych.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram