Poza granicami Polski

 

 

 

INTERNATIONAL INVADERS TEAM MEMBERS

CZŁONKOWIE INVADERS TEAM SPOZA GRANIC POLSKI

 


Oles – UA

Pasjonat karpiarstwa od kilkunastu lat. Łowiąc wiele lat karpie amatorsko, od roku 2015 zdecydował się zmienić podejście do tego sportu na bardziej zawodowe. Udział w wielu zawodach na arenie międzynarodowej zaczęło przynosić sukcesy i satysfakcje. Od roku 2016 podjął współpracę z teamem Invader. Charakter i duża wiedza w temacie karpiowania zaprocentowała wieloma wspólnymi projektami, pomysłami, które zarówno My jak i team z Ukrainy w niedalekiej przyszłości będziemy wdrażać w życie.

 

2015

– IV miejsce – Puchar   Mistrzów   na jeziorze  Ulyaniki  (najlepsze zespoły z Ukrainy)    

2016

– III miejsce – I Wojna Karpiowa Invadera na łowisku Nekielka w Polsce

– I miejsce – Zawody „jeden w polu” (samotne zmagania z rybami – 201 kg – 27 ryb)


Sergiey – UA

???????????????????????????????Jest członkiem regionalnej federacji Kijów w sportach rybackich (KOFRS), Odpowiedzialnego za dział karpiowania w rejonie Kijowa. Od 2012 założyciel klubu „Sazan”. Aktywnie udziela się w propagowaniu tej dziedziny wędkarstwa zarówno na swoim terenie, jak i na arenie międzynarodowej. Specjalizacja w karpiowaniu typowo rzutowym. Duża wiedza i doświadczenie procentuje na wielu zawodach i zasiadkach. jest wielokrotnym medalistą i mistrzem etapów Mistrzostw Ukrainy 2012-2013 . W 2015 roku wraz z partnerem karpiowym, Olesem rozpoczął współpracę z teamem Invader, która jest kontynuowana do dzisiaj z wieloma pomysłami na jutro 🙂

2015

– II miejsce w regionalnych zawodach o Puchar Kijowa

– I miejsce w zawodach „Karpmarafon”

2016

– I miejsce w zawodach „Karpmarafon” (obrona tytułu)

– III miejsce I Wojna Karpiowa Invadera na łowisku Nekielka w Polsce


Przemek – NL

Początki zmagań z wędką sięgają jak chyba wszystkich zapaleńców karpiarstwa, wczesnego dzieciństwa. Jako 5 latek z leszczyną w ręku w towarzystwie sąsiada,który zaraził Przemka wędkarstwem przemierzał rzekę w rodzinnym Koszalinie z nadzieją złapania  ryb spokojnego żeru. Później przyszedł czas na metodę gruntową i spining. Swojego pierwszego karpia złowił całkiem przypadkiem polując na inne gatunki ryb. Jego siła i waleczność, rozbudziły apetyt, aby jeszcze raz złowić tą rybę. W 1999 roku wpadła mu w ręce książka Przemysława Mroczka „Karp”, po jej przeczytaniu ożyły wspomnienia ze złowieniem tej ryby sprzed lat. Próby wiązania pierwszych węzłów i przezbraojenie gruntówek i myśl, iż jestem gotów na spotkanie z walecznym cyprinusem. Zdobytą wiedzę teoretyczną skonfrontował nad wodą w praktyce i po miesiącu złowił swojego pierwszego karpia na kulkę proteinową. O tego momentu wiedział, że to jest ta dziedzina wędkarstwa której poświęci się ostatecznie i będzie rozwijał według zasady „NO KILL”.  Rekordowy karp z wody komercyjnej to 21,5 kg a z wody PZW to 15,60 kg.

2016

– V miejsce w zawodach Karpiarze Martynce – łowisko Nekielka

– V miejsce w Karpiowych Mistrzostwach Okręgu Słupskiego PZW

 


Marcin – NL

Już w dzieciństwie jeździł z Tatą na ryby, który nauczył go podstaw wędkarstwa i zaraził swoją pasją. Głównie łowił z gruntu, a czasami dla zabawy na spławik. Pasję do karpia odnalazł w Holandii w 2012.  Zwiedzając okolicę, w której zamieszkał, pewnego ciepłego majowego dnia nie daleko domu na kanale zauważył wygrzewające się Amury i Karpie.  Patrząc na te zjawisko wiedział, że musi coś wymyślić, aby je złowić. Nie namyślając się długo zaczął wędkować na tym kanale. Pierwszego karpia złowił 10 czerwca 2013 roku i był to piękny 9 kilowy sazan (torpeda Holenderska) od tego momentu łowił selektywnie tylko nastawiając się na karpia. Z roku na rok wychodziło mu to coraz lepiej, ryb było coraz więcej, były także coraz większe. Wszedł w to całym sobą. Największą frajdę w karpiowaniu sprawia mu to kiedy, ryba wraca do wody machając ogonem. Ze względu na prace i rodzinę  zazwyczaj robi szybkie nocki, ale tez znajduje czas na dłuższe chwile nad wodą. PB jak do tej pory to 15 kg złowione w holenderskim kanale.