Wielkopolskie, Lubuskie

 

 

 


Paweł – REKTOR I PROREKTOR w jednym 🙂

Ebro 21,5 kgZapracowany kierownik, tak można o nim w skrócie powiedzieć. Bierze więcej na klatę niż niejeden byłby w stanie ogarnąć, ale lubi wszystko mieć pod kontrolą –  zarówno w życiu jak i nad wodą. Rodzina choć nie podziela jego pasji, stara się go zrozumieć, i w miarę możliwości akceptować weekendowe nieobecności. Ze względu na to, oraz charakter idący w kierunku ADHD 🙂 Paweł lubi krótkie zasiadki. W ciągu 1-3 dni pobytu nad wodą stara się skutecznie zlokalizować, zwabić i złowić zaplanowane okazy. Preferuje łowiska dzikie, lub mniej uczęszczane przez wędkarzy. Dlatego też jego sposób nęcenia i łowienia zakłada używanie wypróbowanych, i jego zdaniem najskuteczniejszych zanęt, przynęt i zestawów. Wędkując bezwzględnie kieruje się zasadą „No kill”, dla choćby najmniejszej płoci…

2014

– II miejsce – Zawody karpiowe Stowarzyszenia Rozwoju i Rekreacji Czerwonak

2015

– III miejsce – Zakończenie sezonu z 4 Success na łowisku Expert Karp Nekielka

2016

– WCC na jeziorze Novomlynska w Czechach.

2017

–  I miejsce – Karpiowy Puchar Normark (eliminacje do WCC) na łowisku Dobro Klasztorne


Adam – REKTOR

18 kg - Dobro KlasztorneSpokojny i metodyczny, wędkuje od dziecka. Swoją obecną pasję –  karpiowanie, odnalazł po latach amatorskiego wędkowania wszystkimi metodami, i startowaniu z sukcesem w zawodach spławikowych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Zapał do połowów karpi w jego przypadku ociera się niemal o fanatyzm. Potrafi dwa dni po uczestnictwie w zawodach karpiowych wyjść na nocną zasiadkę, zwijając się z niej prosto do pracy. Z roku na rok ulepsza swój warsztat i poszerza wiedzę na temat karpiowania.

2012

– IV miejsce – Maraton Karpiowy Pobiedziska Dobro Klasztorne

2013

– II miejsce – Maraton Karpiowy Pobiedziska Dobro Klasztorne + największa ryba zawodów 22,5 kg

2014

– I miejsce – Maraton Karpiowy Pobiedziska Dobro Klasztorne

–  I miejsce – Karpiowy Puchar Normark (eliminacje do WCC) + największa ryba  zawodów 18,20 kg

– WCC na jeziorze Bolsena we Włoszech.

2015

– III miejsce – Zakończenie sezonu z 4 Success na łowisku Expert Karp Nekielka

2016

– II miejsce – Cypriniada Pobiedziska na łowisku Dobro Klasztorne

2017

–  I miejsce – Karpiowy Puchar Normark (eliminacje do WCC) na łowisku Dobro Klasztorne


Mariusz – WYKŁADOWCA (PROFESOR)

DSC_0162Wędkuje od najmłodszych lat, zaczynając od własnoręcznie zrobionego zestawu składającego się z uciętego kija, nawiniętej żyłki i jakiegoś małego spławika. Pierwsze kroki wędkarskiej przygody stawiał na łowiskach komercyjnych,  gdzie pierwszy raz zetknął się z różnymi technikami połowu. Ładnych parę lat temu złowił swojego pierwszego karpia na typowy zestaw karpiowy – kulkę o smaku kraba. Karp ważył około 5 kg, ale walka z nim wryła mu się tak w pamięć, iż od tamtej pory każdą wolną chwilę poświęca metodzie karpiowej i startom w zawodach. Za swój największy sukces do tej pory uważa uczestnictwo w WCC 2014, gdzie kartę startową wywalczył z kolega Adamem w eliminacjach Normark. Bez wyjątków stosuje zasadę „złów i wypuść”

2012

– IV miejsce – Maraton Karpiowy Pobiedziska Dobro Klasztorne

2013

– II miejsce – Maraton Karpiowy Pobiedziska Dobro Klasztorne + największa ryba zawodów 22,5 kg

2014

– I miejsce – Maraton Karpiowy Pobiedziska Dobro Klasztorne

–  I miejsce – Karpiowy Puchar Normark (eliminacje do WCC) + największa ryba  zawodów 18,20 kg

– WCC na jeziorze Bolsena we Włoszech.

2016

– II miejsce – Cypriniada Pobiedziska na łowisku Dobro Klasztorne


Krystian – WYKŁADOWCA (PROFESOR)

Najmłodszy z ekipy, ale z bogatym bagażem doświadczenia znad wody. Wędkarską pasją zaraził Krystiana ojciec. Z biegiem czasu sukcesywnie ulepszał swój warsztat, do momentu kiedy mógł stwierdzić, iż uczeń przerósł mistrza. W tej chwili najwięcej czasu poświęca połowom ryb karpiowatych oraz większych drapieżników. Łowienie z rzutu (jest w tym naprawdę dobry), planowanie taktyki, obserwacja przyrody i spędzanie całego roku nad wodą, jest tym co lubi robić najbardziej, poświęcając temu swoją energie i wolny czas.

2014

– II miejsce – Zawody karpiowe Stowarzyszenia Rozwoju i Rekreacji Czerwonak


Patrycja – PANI Z DZIEKANATU

20150524_073647

Kompletny świeżak w dziedzinie karpiowania, do niedawna miała styczność jedynie ze spiningiem, a i to z pozycji obserwatora.

Brak doświadczenia nadrabia ogromnym entuzjazmem i zgłębianiem teorii 😉
Fascynatka wędkarskich nowinek technicznych i smaku róży – czyli naszej Carycy.

 

 

 

2015

– III miejsce –  jako HELPER – Zakończenie sezonu z 4 Success na łowisku Expert Karp Nekielka

2016

– WCC na jeziorze Novomlynska w Czechach.


 Bartek – WYKŁADOWCA (PROFESOR)

p

Młody, hardy duchem i skoncentrowany w sezonie letnim na jednym hobby – karpiowaniu! Zanim doszedł do tego, jak prawie wszyscy przeszedł przez inne metody wędkowania, jak spławik, czy metoda gruntowa.

Połów karpi, to jest to czemu poświęca każdą wolną chwilę i stara się udoskonalać warsztat z każdym rokiem śledząc nowinki i postęp w tej dziedzinie. Od samego początku wędkowania bezwzględnie kieruje się zasadą „złów i wypuść” dla każdej ryby.

Wędkarstwo wypełnia większość jego czasu zarówno prywatnie jak i służbowo, gdyż na co dzień doradza innym wędkarzom pracując w sklepie wędkarskim.

Poza letnim sezonem dba o kondycje i odpowiednio wysoki poziom adrenaliny uczestnicząc w akcjach ASG (podobnie jak kolega z teamu – Krystian)

2016

– II miejsce – Zawody Big Fish Expert Karp na łowisku Nekielka


Krzysztof P. – WYKŁADOWCA (DOKTOR)

13450030_986571371456431_1008305643587461103_nKlasyczny pasjonat wędkarstwa. Jak wszyscy z teamu, przygodę z wędką rozpoczynał we wczesnych latach dzieciństwa od leszczyny, bambusa, przechodząc płynnie na spinning i poprzez metodę gruntową zapoznając się z karpiowaniem. Tej metodzie poświęcił się bez pamięci i teraz każdą wolną chwilę stara się spędzać nad wodą udoskonalając swój warsztat wędkarski. Głównie łowi na wodach dzikich i PZW, ale i wyjazdy na komercje nie są mu obce. Fakt, że rodzina Krzysztofa nie tylko wspiera rozwój jego pasji, ale także aktywnie w niej uczestniczy, sprawia, że dla tego członka naszego teamu nie ma na polu wędkarstwa rzeczy niemożliwych.

2016

– III miejsce – Cypriniada Pobiedziska na łowisku Dobro Klasztorne


Monika – WYKŁADOWCA (PANI PROFESOR)

Monika swoją karpiową drogę rozpoczęła u boku męża, któremu towarzyszyła często podczas zasiadek. Z biegiem czasu okazało się, że samo patrzenie na łowiących przestało jej wystarczać więc postanowiła sama spróbować zmierzyć się z wymagającymi karpiami i amurami. Początkowo tylko holując karpie, później krok po kroku pogłębiając swoją wiedzę, nie zauważyła, kiedy to hobby wciągnęło ją tak bardzo, iż skompletowała własny sprzęt. Od tej pory mogła w pełni cieszyć się zasiadkami. Monika uwielbia przyrodę i wypoczynek na łonie natury. Góry, lasy, woda to jej naturalne środowisko, w którym ładuje swoje baterie na długi czas. Wędkując preferuje wody głębokie, ale także te, które mają w sobie nutę tajemniczości. Starając się pogodzić obowiązki życia prywatnego z hobby, nie zapomina o rodzinie i uśmiechu na co dzień. Pozytywnie zakręcona, kieruje się mottem „Carpe diem”. Swoją poprzeczkę z PB ustawioną ma wysoko, bo aż na 21,6 kg 🙂

 

2016

– III miejsce – Zawody Pobiedziskiego Klubu Karpiowego na łowisku Dobro Klasztorne


Agnieszka – WYKŁADOWCA (PANI DOKTOR)

Agnieszka jeździ na ryby odkąd sięga pamięcią, zawsze w towarzystwie męża, z którym znają się naprawdę kawał czasu bo już 22 lata. Początki jej wędkarskiej historii to spławik, robaki i pomost. Jak u wielu z nas, hobby z biegiem czasu przybierało coraz poważniejszą formę i kolejnym etapem były dwa teleskopy z kołowrotkiem, odziedziczone po mężu, kiedy ten kupił sobie nowy sprzęt  Pierwsze zdobycze Agi to leszcze, a pierwsza „duża” ryba to 3 kilogramowy leszcz właśnie, złowiony na kulkę i karpiówkę męża. Przygodę z karpiami rozpoczęła na stawie, gdzie od razu pojawiły się efekty w postaci 8 kg amura i 6 kg karpiszona. Od tej pory zawołanie : jedziemy na karpiki wywołuje uśmiech na jej twarzy. W duecie z mężem łowi karpie od 2016 roku. Jej PB to 19 kilogramowy Napoleoński karp, oraz 12 kg amur.


Piotr – OPIEKUN ROKU

received_1181125345287163Przygoda Piotra z wędkarstwem zaczęła się jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Jako dziecko dostał swoją pierwszą wędkę od taty, i był to klasyczny bambus. Najpierw łapał splawikowo, potem przeszedł na wędkarstwo morskie, a następnie wskoczył na wyższy poziom wtajemniczenia, czyli karpiowanie. Łowienie ryb karpiowatych stało się jego ogromnym hobby, które trwa już ładnych kilka lat. Pierwszego amura o wadze 9 kg, złapał już na pierwszej zasiadce trwającej 3 dni, na którą również pojechała żona Piotra, która pomagała wyciągnąć mu ową rybę (wesołe i niezapomniane przeżycie). Przez te lata udało mu się złowić kilkadziesiąt karpi i amurów dzieląc pasję z rodziną, która dzielnie go wspiera i dopinguje na każdej zasiadce.

2016

– Big fish na zawodach I Wojna Karpiowa Invadera 2016

– III miejsce – Cypriniada Pobiedziska na łowisku Dobro Klasztorne