Łowisko Krążno

  • Łowisko Krążno
  • Wielkość (ha): 16
  • Ilość stanowisk: 15
  • Średnia głębokość (m): 10
  • Rekord łowiska: 30,5 kg
  • Toalety: Tak
  • Numer kontaktowy: +48 604 554 269
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

 

 

 

Łowisko Krążno znajduje się w województwie Pomorskim, niedaleko Bytowa i Kościerzyny w miejscowości Osława Dąbrowa. Powierzchnia lustra wody-  16 ha, max głębokość  – 20 m, przejrzystość wody – 3 m, dno żwirowe z lekkim namułem. Roślinność denna w pasie głębokości od 2 do 3,5-5 m.

Jest to jedno z kilku łowisk w Polsce, gdzie istnieje możliwość złowienia karpia o wadze powyżej 30 kg. Dotychczasowy rekord łowiska to 30,5 kg i jest nią Pani Berry.

Sama woda położona jest przy drodze i nieopodal agroturystyki. Siadając po jednej ze stron jesteśmy narażeni na ciągły hałas przyjeżdzających pojazdów. Jednak to właśnie na tej stronie znajdują stanowiska bardzo oblegane, gdyż mają dostęp do łowienia spod wyspy, która znajduje się blisko stanowisk 0,1,2,3 i ta płycizna daje bardzo duże możliwości połowienia ryb bez względu na pogodę i ich żerowanie. Na szczęście reszta wody ulokowana jest w klimatycznym lesie, w którym znajdziemy mnóstwo grzybów i jagód.

Sama charakterystyka zbiornika i jego ukształtowania, bardzo przypomina wielkopolskie łowisko Dobro Klasztorne, gdyż głębokości, oraz szybki i nagły spadek dna w bliskiej odległości od brzegu to cechy charakteryzujące oba te zbiorniki. Jedynie roślinność denna i samo dno na wszystkich głębokościach różni się znacznie. Zarówno jeden zbiornik jak i drugi stwarzają doskonałe warunki do przyrostów naturalnych karpi i możemy tu i tu połowic duże okazy wykazując się cierpliwością i umiejętnością.

Przy okazji umiejętności, należy też wymienić, iż oprócz tradycyjnych metod, doskonale sprawdza się na Krążnie metoda Zig rig, zwłaszcza kiedy ryby nie żerują przy brzegu i należy ich poszukać w dalszej części zbiornika, na większych głębokościach, lub w toni wodnej.

Nie ma uniwersalnej metody i porady czym zanęcać na Krążnie,  gdyż efekty na tej wodzie odnoszą zarówno Ci, którzy sypią dywanowo, jak i Ci którzy nęcą punktowo. Sprawdzają się wszystkie smaki kulek proteinowych i wszystkie ich wielkości. Nie zalecamy natomiast zawieszania na włos ziaren, gdyż rekordowo duże leszcze bardzo często łakomią się na kukurydziane zestawy.

Na łowisku opróćz takich udogodnień jak domek, prysznic i położony w bliskiej odległości sklep spożywczy, mamy także możliwość podstawienia przyczepy kempingowej na dane stanowisko. Cena za trzy wędki to tylko 50 zł/doba, co w dzisiejszych czasach, kiedy wszystkie łowiska starają się dogonić, a nawet przegonić ceny z zachodu, ta akurat wydaje się normalna, za możliwości jakie oferuje. Podstawienie przyczepy kosztuje 25 zł/dobę. Po zakończonym łowieniu śmieci zostawiamy na stanowisku i gospodarz wody zabiera je do siebie, co stanowi dodatkowe ułatwienie, kiedy nie mamy miejsca w samochodzie, na dodatkowy bagaż w postaci zapachowej bomby.

Stanowisk mamy do wyboru aż 15, a miejsca i odległości pomiędzy nimi są wystarczające aby nikt, nikomu nie przeszkadzał i nie był uciążliwy dla sąsiada.

Na koniec warto wspomnieć, iż ryby pływające w wodzie są bardzo waleczne, a ukształtowanie dna, oraz jego roślinność dodatkowo utrudniają hol po braniu, co stanowi bonusowy smaczek każdej zasiadki. Woda jest bardzo czysta i przejrzysta, a obserwacja jej kiedy ryby widowiskowo żerują pod powierzchnią, stanowi niezłą atrakcję dla spędzających tam czas wędkarzy.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram