Rio Ebro – Caspe

Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

 

 

IMG_2216

 

 

Rzeka Ebro to jedna z głównych rzek przepływających przez północną Hiszpanię. Źródła ma w górach Kantabryjskich (prowincja Kantabria), płynie w kierunku południowo-wschodnim przez kotlinę Aragońską, dalej w postaci przełomu między miastem Caspe a Tortosą (prowincja Saragossa) przepływa przez nadbrzeżne góry Katalońskie i po 910km uchodzi do morza Śródziemnego (prowincja Tarragona).

Wędkarze mogą łowić na całej długości rzeki Ebro, jak i w zbiorniku zaporowym Caspe. Charakterystyczną cechą tych wód jest bardzo atrakcyjne ukształtowanie dna. Występują tam kilkunastometrowe doły przeplatane długimi blatami, ostre niemal pionowe spady, podwodne górki i skalne półki. Są to doskonałe kryjówki dla potężnych drapieżników.

Główna populacja ryb w Rio Ebro to sum, karp, sandacz, bass czarny. Milionowe populacje wcześniej wymienionych gatunków ryb gwarantują niezapomniane chwile nad jej brzegiem.

Niestety, albo stety Ebro nie jest tylko rzeką pełną ryb, ale i olbrzymim zbiornikiem wodnym regulowanym sztucznie przez liczne tamy. Poziom wody na początku sezonu letniego jest sztucznie podnoszony i zalewane są okoliczne tereny, aby nawodnić uprawy z których utrzymuje się Caspe. W sezonie jesienno-zimowym woda natomiast jest spiętrzana przy tamach, aby zgromadzić odpowiedni zapas energii na zimniejsze dni. Wraz z regulacją wody, ryby przemieszczają się po całym zbiorniku i tylko doświadczeni przewodnicy są w stanie je zlokalizować i zapewnić wyniki połowów pomimo warunków pogodowych i stanu samej wody.

Aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie przygody życia nad rzeką Ebro i niezapomniane spędzenie wolnego czasu w Caspe proponujemy skorzystanie z dwóch możliwości:

 

Catfish Fishing – Jane and Snowy

www.catfish-fishing.co.uk

Catfish fishing to firma prowadzona przez Jane and Snowy’ego, parę pochodzącą z Anglii i od wielu już lat mieszkających w Caspe. Prowadzą hacjendę zajmując się opieką nad osobami przyjeżdzającymi nad rzekę Ebro. Miła, domowa atmosfera i znajomość wielu skutecznych miejscówek gwarantuje odniesienie sukcesu nawet poza ścisłym sezonem wędkarskim.

Na posesji do waszej dyspozycji są łodzie, sprzęt wędkarski wraz z akcesoriami oraz załatwione wszelkie formalności związane z licencjami. Jest nawet możliwość transportu w obie strony z Saragossy. Cennik dostępny jest na stronie Jane and Snowy, gdzie możecie wyczytać, iż całkowity pakiet dla 3-4 osób/7 dni z całodobowym wyżywieniem i opieką przewodnika możecie nabyć już za 550 €.

Godne polecenia i sprawdzone miejsce, które warte jest swojej ceny i doświadczenia właścicieli. Odwiedzający na pewno nie zawiodą swoich oczekiwań. Dodatkowym atutem powinno być to, iż jeśli nad Ebro przyjeżdża angielska ekipa karpiarzy z kapitanem Robem Hughesem, chcąca potrenować wraz z Paulem Boothem, to właśnie zatrzymuje się w tej bazie.

 

IMG_1966 IMG_20160111_180247

IMG_1973 IMG_1988

 

 

EbroCrazyCats – Paul Booth

www.ebrocrazycats.com

EbroCrazyCats to firma, którą Paul Booth (członek angielskiej kadry karpiarzy) prowadzi, wraz ze swoją żoną już od kilku lat. Skorzystanie z usług oferowanych przez firmę Paula, jego długoletnia znajomość wody, pasja wędkowania, liczne uczestnictwo w zawodach nad rzeką Ebro, szkolenia wielu narodowych drużyn karpiowych przybywających do Caspe, daje gwarancje na zadowolenie podczas pobytu. Cennik znajdziecie na stronie podanej wyżej, a różnica pomiędzy tymi dwoma firmami polega jedynie na tym, iż klienci przyjeżdzający do EbroCrazyCats zakwaterowywani są w miejscowym hotelu, oraz nie mają opcji wyżywienia nad wodą. W pakiecie oferowanym przez firmę otrzymujecie poza całkowitym ekwipunkiem potrzebnym do wędkowania, wiele cennych porad, oraz ulokowanie na łownych miejscówkach. Metody połowu stosowane przez Paula, które proponuje swoim klientom znacznie zwiększają szanse na złowienie rekordowej ryby. Sam Paul każdą wolną chwilę spędza nad wodą doskonaląc swój warsztat i poznając nowe, godne odwiedzenia miejscówki.

 

20151117_143427 20151224_114524

20151218_133128 20151111_103733

 

 

Jeśli chcielibyście skorzystać z którejś z powyższych opcji, a jedyną przeszkodą przy organizacji pobytu jest nieznajomość języka, to chętnie Wam pomożemy. Zajmiemy się rezerwacją, kontaktem i wszelkimi detalami związanymi z waszym planowanym pobytem w Caspe. Na miejscu nie martwcie się o komunikację językową, gdyż wędkarski język jest międzynarodowym i zrozumiałym wszędzie i o każdej porze roku. Za nasze usługi pośrednictwa nie pobieramy żadnych opłat, a satysfakcja z pobytu klientów jest naszą jedyną zapłatą.

 

 

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram