Echosonda Raymarine Dragonfly 5 DVI

  • Echosonda Raymarine Dragonfly 5 DVI
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Napięcie zasilania – 12V DC Zakres napięcia zasilania – 10.8 V DC do 15.6 V DC Rozmiar ekranu – 5” Rozdzielczość ekranu – 800 x 480 WVGA Standard wodoodporności – IPX6 i IPX7 Rodzaj sonaru – Sonar CHIRP i CHIRP DownVision Kanały – 2 kanały: sonar ze stożkową wiązką i sonar DownVision™ z szeroką wiązką

  • Funkcjonalność
  • Wygląd
  • Cena
  • Jakość/cena
4.8

Opinia

Echosonda Dragonfly 5DVI to sprzęt dzięki któremu podejrzymy w jakim środowisku żyją i przemieszczają się nasze karpiochy.
Posiada ona dwa rodzaje „podglądu”, pierwszy to obraz tradycyjnej kolorowej echosondy, na którym widać znane wszystkim użytkownikom echosond łuki. Drugi natomiast jest tzw. obrazem dna, w tym przypadku jest to niemal fotograficzny obraz. Nie tylko widać na ekranie, że są pod nami rośliny ale nawet widzimy jakiego są kształtu czy co jest również przydatne jak daleko sięgają konary powalonego drzewa.
Mimo swojego zaawansowanego sonaru i idealnego odwzorowania dna echosonda jest dziecinnie prosta w obsłudze, posiada tylko kilka przycisków, którymi przemieszczamy się po menu. Samo menu jest bardzo intuicyjne z dwóch powodów, mianowicie jest w języku polskim a dodatkowo jest obrazkowe.
Możemy wybrać kilka opcji podglądu dna:
-echosonda
-down vision (obraz dna)
-echosonda+down vision
Dzięki tak zaawansowanemu sonarowi doskonale widać z jakim rodzajem dna mamy do czynienia,
czy jest to twardy blat czy wręcz przeciwnie miękki muł.
W tej wersji niestety nie mamy GPS wraz z ploterem map, które są dostępne już w wersji PRO.
Do kompletu dokupiłem Cover na echosondę wraz z uchwytem przetwornika, który idealnie pasuje do pawęży w pontonie. Taki zestaw idealnie pasuje do karpiowania, gdyż po wieczornej wywózce możemy go szybko zabrać z widoku do namiotu.
Polecam w 100%, minusów jak na razie nie znalazłem no może cena, ale to już indywidualna sprawa.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram