Jezioro Krychevichy – Ukraina

  • Jezioro Krychevichy – Ukraina
  • Wielkość (ha): 55
  • Ilość stanowisk: 45
  • Średnia głębokość (m): 3,5
  • Rekord łowiska: 17
  • Toalety: Tak
  • Numer kontaktowy: +380500172162
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

 

 

 

Jezioro Krychevychi  „Кричевичі”, to zbiornik o powierzchni  55 ha, sztucznie utworzonym na potrzeby karpiarzy, oraz łowiących  inne gatunki ryb: drapieżniki i białoryb, również licznie występujący w tym akwenie.

Jadąc od granicy kierujemy się na Kowel, do którego prowadzi dobra , dwupasmowa droga. Kilkanaście kilometrów za miastem, skręcamy w lewo i stale się pogarszającą drogą, dojeżdżamy do wsi Krychevichy. Za wsią, droga prowadzi nas już prosto, pomiędzy polami, do samego kompleksu wypoczynkowego nad jeziorem Krychevichy.

Znajdują się tam domki wypoczynkowe, które można wynająć wraz z wyżywieniem, małe stawy zarybione wieloma gatunkami ryb, oraz sam docelowy zbiornik.

Jego kształt to owal, na którym znajduje się 45 stanowisk w postaci kładek i pomostów, nowych i zadbanych i mogących pomieścić swobodnie dwóch karpiarzy. Brzeg jest twardy, trawiasty a przy każdym stanowisku jest możliwość rozbicia namiotów. Niestety brak w pobliżu wyższych zadrzewień, co bywa męczące w upalne dni. Dojazd do każdego stanowiska jest możliwy drogą na grobli wkoło akwenu. Bliskość bagien i podmokłych terenów w pobliżu jeziora sprawia, że trzeba się uzbroić przeciwko komarom, bądź w cierpliwość, są ich tam bowiem miliony.

Nad jeziorem ulokowane są toalety, a także biwakowe prysznice. Jest możliwość zamówienia całodobowego wyżywienia, a w pobliskim sklepie we, znajdziecie wszystko, czego potrzeba.

Przechodząc do samej wody, to nie należy ona do trudnych łowisk. Średnia głębokość to 3,5 m, a najgłębsze zmierzone miejsce wynosi około 6 m. Dno zróżnicowane, od zamulonych miejsc, do twardych placów. Brak podwodnych zaczepów, na których mielibyśmy tracić zestawy, co uznajemy za plus.  Regulamin pozwala na stosowanie każdej metody połowu, od rzutu, poprzez wywózkę modelami zdalnie sterowanymi, na pływaniu pontonem kończąc. Najliczniejszym gatunkiem występującym w zbiorniku jest karp, zamieszkuje tam również bardzo dużo amura i lina. Z drapieżników możemy zapolować na węgorza, szczupaka, okonia. Brak suma, czy też leszcza daje nam komfort łowienia na każdy możliwy zestaw i przynętę. Najwięcej karpi łowi się w przedziale wagowym 5-8 kg, a te, które przekraczają granice 10 kg są waleczne i ich hol dostarcza wędkarzom wiele emocji. Amury łowione są zazwyczaj do 15 kg. Rekord akwenu to karp, którego nazwano Rambo i ważył 17,10 kg.

Ryba zazwyczaj porusza się z wiatrem, wiec wybierając stanowisko, przyglądajmy się kierunkowi z ,którego wieje. Duża populacja karpia i amura daje nam pewność udanej zasiadki bez względu na pogodę i porę roku. Sprawdzają się tam wszystkie rodzaje przynęt i zanęt, więc sugerowanie potencjalnych „killerów” mija się z celem. Skuteczne łowienia jest możliwe na każdej odległości od stanowiska. Ryby biorą zarówno przy samych trzcinach blisko brzegu, jak i kilkaset metrów od kładek.  Metody skuteczne na zbiorniku także są zróżnicowane. W upalne dni połowimy na zig riga, a zestawy helikopterowe, chod rigi, czy też klasyczne tonące, sprawdzają się w zależności od pogody i żerowania ryb. Wielkość przynęt, również nie ma znaczenia, gdyż występujące tam karpie i amury są tak żarłoczne, że pobierają każdą położoną im na dnie wielkość przynęty. Oczywiście zbiornik, jako miejsce treningowe, kadry narodowej Ukrainy w rzucie, jest doskonałym miejscem na ćwiczenia umiejętności rzutowych i szybkiego łowienia. Wtedy spombowanie, które nie płoszy ryb, a nawet wabi je w miejsce łowienia, jest jak najbardziej wskazane.

Najważniejszą zasadą obowiązującą podczas łowienia na Krychevichi, jest zasada „złów i wypuść”, do której należy się bezwzględnie dostosować. Na każdym stanowisku umieszczone są maty-kołyski.  Cena rezerwacji dobowej to 490 gr, co w przeliczeniu na PLN daje nam około 65 zł, co przy rozstawieniu 4 wędek, stanowi niecałe 20 zł za wędkę. Ceny jak widać są przystępne, i jeśli ktoś  chciałby wschodu, jako kierunku na przygodę, zachęcam do odwiedzenia tego łowiska.

Rezerwacji możemy dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu: +380500172162.

 

 

 

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram