Letnia Karpiada na łowisku Dobro Klasztorne – 27.07-31.07.16 r.

Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

 

 

Letnia_karpiada_invadera_dobro_klasztorne_baner_779_448_4D_patroni3

 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na zawody organizowane przez Invadera.

Do wygrania puchary, oraz nagrody rzeczowe.

Poniżej regulamin i zasady uczestnictwa w tej imprezie:

 

 

REGULAMIN  „LETNIEJ KARPIADY” W POBIEDZISKACH 2016 w dniach od 27-31. 07.2016

 

1/ W zawodach uczestniczyć mogą wędkarze zrzeszeni w PZW oraz niezrzeszeni.

2/ Warunkiem uczestnictwa jest wpłata startowego w wysokości 800.00 PLN oraz zgłoszenie pisemne na adres mailowy: office@invader.com.pl,

Pierwszą część kwoty w wysokości 400 zł należy uregulować po otrzymaniu potwierdzenia o wolnych miejscach i wpisie na listę startową. Pozostała kwotę należy uiścić do 31 maja 2016 roku.

Liczba miejsc ograniczona (max 20 ekip).

3/  Łowienie w dwuosobowych drużynach na 4 wędki tylko metodą włosową. W przypadku nie przybycia tylko jednej osoby z drużyny dopuszcza  się  start tej osoby ,która wędkuje na 2 wędki za kwotę startowego 900 zł/

4/  Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać ryby, odhaczanie ryb wyłącznie na matach karpiowych, a ich przetrzymywanie  do momentu zważenia  przez  sędziego  tylko  w  przeznaczonych do tego  „workach  karpiowych”.

W jednym „worku karpiowym’’ może znajdować się nie więcej jak jedna ryba. Po zważeniu  rybę  z  należytą ostrożnością  trzeba wypuścić  do  wody.

Używanie środka odkażającego dla ryb, szczególnie w miejscach ukłucia od haka obowiązkowe.

Matę dostarcza na zawody organizator zawodów.

 

5/  Do klasyfikacji liczą się 5 największe karpie lub amury o wadze przekraczającej 3 kilogramy, mniejsze ryby należy natychmiast wypuścić do wody.

6/  Zanęcanie i wyrzucanie zestawów  podczas  zawodów dozwolone jest jedynie z brzegu i tylko ze swojego stanowiska.

Stosowanie modeli zdalnie sterowanych jest dozwolone przez cały czas trwania zawodów, tylko w obrębie łowiska danego zespołu (w celu zanęcania i wywożenia zestawów).

Użycie środków pływających (łodzi, pontonów) całkowicie zabronione!

7/  Zarzucanie zestawów, łowienie oraz zanęcanie tylko do oznaczonej umownej połowy

Jeziora lub linii brzegowej. Z wylosowanych stanowisk łowienie tylko „na wprost”( za wyjątkiem skrajnych stanowisk wyczytanych przez sędziego głównego w dniu losowania).

8/ Wchodzenie do wody w czasie zawodów, zanęcanie lub holowanie ryb tylko do wysokości ud. Każdy zawodnik wchodzący głębiej może spodziewać się, że holowana ryba nie będzie zaliczona.

9/ Jeżeli obaj zawodnicy zamierzają opuścić stanowisko ich wędki muszą zostać zwinięte a zestawy wyjęte z wody.

10/ Drużyna używa nie więcej niż 4 markery .

11/ Ryba nie zacięta wewnątrz pyska nie będzie zaliczona.

12/ Każda zacięta ryba przed sygnałem końca zawodów musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut od zakończenia zawodów, w przeciwnym wypadku nie zostanie zaliczona.

13/  Klasyfikacja w systemie drużynowym oraz nagroda za największą rybę zawodów.  

14/  Do klasyfikacji końcowej zalicza się drużyny i wędkarzy, którzy złowili rybę zgodnie z pkt.5 (nagrody rzeczowe otrzymują pary w kolejności od miejsca 1 do 3, które złowią kilogramowo najcięższe 5 ryb.

W przypadku złowienia największej ryby o tej samej wadze, wygrywa zawodnik który złowił swoją rybę najwcześniej podczas zawodów (jako pierwszy). Jeżeli będą drużyny z tą samą wagą złowionych ryb zwycięża ta która ma najcięższą złowioną rybę.

15/  Zakaz opuszczania terenu zawodów przez zawodników (za wyjątkiem wypadków losowych zgłaszanych i za zgodą sędziego głównego zawodów).

16/ Osoby trzecie  mogą przekraczać wyznaczony sektor danej  drużyny tylko za jej zgodą.

17/ Zabrania się spożywania napojów alkoholowych podczas trwania zawodów

18/ Niezastosowanie się do powyższego regulaminu skutkuje upomnieniem lub dyskwalifikacją drużyny (decyzję podejmuje sędzia główny zawodów)

19/ Rozpoczęcie tj. przywitanie zawodników, losowanie, – środa 27.07.2016 o godzinie 10.00, początek łowienia o godzinie 16.00. Koniec łowienia w niedziele tj. 31.07.2016 o godzinie 10.00 natomiast ceremonia wręczenia nagród i pucharów o godzinie 12.00

20) Organizator zawodów – INVADER zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

 

 

Letnia_karpiada_invadera_dobro_klasztorne_baner_779_448_7B_patroni3

 

 

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram