Łowisko Dobro Klasztorne – Pobiedziska

  • Łowisko Dobro Klasztorne – Pobiedziska
  • Wielkość (ha): 18
  • Ilość stanowisk: 40
  • Średnia głębokość (m): 9
  • Rekord łowiska: 30+
  • Toalety: Tak
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

 Jezioro Dobro Klasztorne jest zbiornikiem polodowcowym położonym na obrzeżach miasta Pobiedziska. Za sprawą prężnie działającego Karpiowego Klubu Pobiedziska łowisko to stało się bardzo szybko jednym z lepszych łowisk w całej Polsce.

Występująca tutaj dosyć duża populacja dużych karpi i amurów, których waga przekracza często 20 kg daje każdemu z łowiących dużo emocji podczas holu. Na tę chwilę rekord łowiska to 30+ kg karpia, ale dobre warunki bytowe pozwalają prognozować, iż niejedna pływająca w toni ryba przekroczyła tę wagę.

Wokół całego zbiornika prowadzą drogi dojazdowe do stanowisk wędkarskich, przy których znajdują się tablice informacyjne. Dla rezerwujących stanowisko dowożona jest kołyska do przetrzymywania ryb wraz z workiem do ważenia. Woda posiada łącznie 40 stanowisk, na których swobodnie można rozbić namiot. Średnia głębokość wody to 9 m. Maksymalna to 12 m. Łowić można z każdego miejsca w zależności od pogody i ciśnienia.

Metody łowienia są zróżnicowane, lecz kto nie lubi łowić na Zig riga, ten często może zjechać o przysłowiowym kiju, gdyż szczególnie późną wiosną, lub latem wygrzewające się karpie przy powierzchni wody dają swój niebywały popis spławów i bytności. Wówczas wspomniana wcześniej metoda sprawdza się najlepiej. W miarę upływu miesięcy i nagrzewania się wody ryby schodzą niżej i żerują intensywnie przy dnie.

Bardzo duża dbałość o ryby i ich stan daje możliwości każdemu z wędkujących przeżyć zasiadkę życia i poczuć wiele emocji z holu dużych ryb. Na łowisku nie można używać środków pływających za wyjątkiem łodzi zdalnie sterowanych.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram