ŁOWISKO PRZYSTANEK KIEŁPIN

  • ŁOWISKO PRZYSTANEK KIEŁPIN
  • Wielkość (ha): 7,5
  • Ilość stanowisk: 8
  • Średnia głębokość (m): 3
  • Rekord łowiska: 13,5 kg
  • Toalety: tak
  • Numer kontaktowy: 733101039
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Łowisko położone dość daleko od Poznania, (który z reguły jest naszym punktem odniesienia) bo w zachodniopomorskim, nieopodal Bornego).

Zbiornik ma 7,5 h powierzchni, z urozmaiconą linią brzegową, ponieważ położony jest w lesie.

Posiada 7 stanowisk wędkarskich plus w razie potrzeby 8 usytuowane na plaży, jest więc to miejsce kameralne z naprawdę przyjaznym wędkarzom i nie tylko klimatem przypominającym nie łowiska komercyjne, a małe dzikie wody.

Dno akwenu sprzyja wędkarskim przygodom i wyzwaniom, ponieważ mnóstwo w nim zagłębień i wybrzuszeń. Głębokość wody to maksymalnie 5 metrów przebiegające w rowie, przecinającym jezioro. Nierówno dno powoduje, że na wędkarzy czeka tam niemal sinusoida dna. Kilka metrów od brzegu opada ono gwałtownie do 3,5 metra, chwilę później mamy metrów 2, po to żeby za moment znaleźć się na głębokości 5 metrów.

Brak zaczepów i zwalonych pni, choć to jak wiadomo jest sprawą zmienną bo wystarczy ostra wichura, żeby sytuacja uległa zmianie.

Roślinność, którą napotkacie w wodzie i na niej to grążel żółty, który jak wiadomo choć malowniczy bywa upierdliwy dla naszych zestawów oraz rdestnica na dnie. Brzegi porasta standardowo trzcina oraz tatarak.

Z żyjątek, które mają dom w łowisku, macie szansę spotkać amerykańskiego raka, któremu zdarza się ciąć zestawu i obżerać kulki, oraz orła, który choć na kulki się nie połaszczy, rybę może podebrać.

Co do rybostanu, to w listopadzie zostało wpuszczonych do wody 60 karpi, w tym jedna 20 stka. Reszta to 4 ryby w wadze 18 kg – 19 kg, większość ma kilogramów 15 , i żaden z karpi nie schodzi poniżej 10 kilogramów. Z kolei teraz w marcu gospodarz wody zarybił ją 500 kilogramami miśków w przedziale 10kg -14kg. Tak więc czego jak czego, ale ryb w tej wodzie nie brakuje  i czas pobić rekord wody, który do tej pory wynosi 13,1 kg

Dobra jest także infrastruktura, która zastaje się na łowisku. Dla wędkarzy chcących zadbać o higienę  udostępniono prysznice, jest także kuchnia, z której w razie ochoty można swobodnie korzystać. Planowane jest także oświetlenie dookoła zbiornika, oraz dostęp do prądu na stanowiskach. Kiedy po opadach dostęp do nich staje się utrudniony, zapewniony mamy transport naszego sprzętu quadem, wystarczy poprosić.

Jeśli ktoś planuje przyjechać na Przystanek Kiełpin z rodziną, nie będzie zawiedziony. Jeśli rodzina nie chce biwakować pod namiotem, może spać w przytulnych pokojach, z których blisko nad wodę, a dają komfort odpoczynku. Dla dzieci przygotowano eko plac zabaw, jest też piaszczysta plaża z pomostem więc wszelkie wodne rozrywki są także dostępne. Dla sybarytów jest nawet sauna, położona malowniczo tuż nad brzegiem wody

Łowisko otwiera swoje podwoje 1 kwietnia i zamyka je 30 października. W tym okresie dostępne jest całą dobę.

Ceny to:

– jedna doba (24h) 60 zł

– jeden tydzień – 350zł

– osoba towarzysząca – 10 zł

– dzieci do lat 15 bezpłatnie

– dzieci łowiące – 50% zniżki

– bezpłatny parking i miejsce do rozbicia namiotu.

Kontakt i rezerwacja stanowisk tel. 733101039

email: agroturystykakielpin@o2.pl

www: www.facebook.com/kielpin1/

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram