Łowisko Samsieczno

  • Łowisko Samsieczno
  • Wielkość (ha): 7
  • Ilość stanowisk: 9
  • Średnia głębokość (m): 3,5
  • Rekord łowiska: 19,80 kg
  • Toalety: Tak
  • Numer kontaktowy: +48 509 347 463
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Łowisko Samsieczno położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, niedaleko Bydgoszczy i Nakła nad Notecią. Nietrudno znaleźć sam zbiornik bowiem jeden z brzegów większego akwenu graniczy z główną drogą biegnącą przez wieś Samsieczno. Na łowisko składają się dwa zbiorniki, oddzielone od  od siebie kilkanaście metrów. Większy o wielkości około 7 ha, graniczy właśnie z drogą główną wsi Samsieczno. „Przydrożny” brzeg, jest całkowicie zadrzewiony, porośnięty trzciną, a co najważniejsze –  wyłączony z wędkowania. Łowienie na tym akwenie możliwe jest tylko z jednego brzegu, na którym rozmieszczono 9 podwójnych stanowisk. Dzięki tej lokacji, karpiarze mogą zdecydować się,  zarówno na łowienie z rzutu jak i z wywózki. Do dyspozycji gości, oprócz prądu, na każdym stanowisku, jest także łódka, wynajmowana za opłatą 10 zł/dobę. Na łowisku znajdują się także toalety. Właściciel łowiska Samsieczno, postarał się aby na rodzimy grunt przenieść model łowiska popularnego w UK, gdzie zdobywał wędkarskie szlify. Czy skutecznie, przekonajcie się sami.

Zarybianie łowiska prowadzone jest bardzo przemyślanie i świadomie. Precyzyjnie dobiera się wielkość i gatunki ryb, bez oglądania się na aktualne mody. Big fish tej wody to jak na razie sztuka o wadze 19,8 kg. Natomiast większe okazy, jeszcze niełowione, zasiedliły tę wodę, podczas jednego z wielu zarybień. Za to tajemnicą jest, jak duże są karpie – lokatorzy tego zbiornika sprzed jego komercjalizacji.

Skutecznie łowić możemy właściwie wszędzie. Średnia głębokość wody to 3,5 m. Karpie i nieliczne amury, które tam występują łakomią się, praktycznie na każdy rodzaj, kolor i zapach przynęt. Brak tutaj killerów, choć ze względu na czystość wody i raki, które nie tylko tam zimują J, dobrze sprawdzą się naturalne zapachy i kulki z mączką rakową w składzie.

Dno zbiornika pokrywa żyzna warstwa osadu, pełniąca rolę idealnej stołówki dla ryb karpiowatych, dostarczając dostatecznie duże ilości pożywienia, powodujące szybkie przyrosty wagi. Nic dziwnego, że na takim gruncie wyrosły ryby, których waleczność jest już powszechnie, w karpiarskim świecie znana. Nawet te, które nie zostały jeszcze wyciągnięte, dostają swoje przydomki, jak np. Bestia – karp zrywający skutecznie każdy zestaw i prostujący wszystkie haki.

Również cenowo woda ta, jest atrakcyjna. Licencja dobowa to 50 zł za trzy wędki. W obecnych czasach cena, którą oferuje łowisko Samsieczno, to perełka na mapie łowisk typowo karpiowych.

Plusem jest także fakt, iż możemy zaparkować swoje auto bądź nawet przyczepę, praktycznie na każdym stanowisku, a same stanowiska nie mają styczności między sobą. Zapewnia to duży spokój i komfort wędkowania. Trzeba pamiętać o zabraniu woderów czy śpiochów, bowiem zarośnięty brzeg sprawia iż nasz bliski kontakt z wodą, będzie nieunikniony 🙂

Drugi ze zbiorników łowiska Samsieczno, to 4 hektarowa woda o kształcie rynny, także z dostępem do jednego brzegu. Łowisko to, chociaż mieszkają tam silne karpie powyżej 10 kg (rekord wynosi 14 kg), jest doskonałe dla feederowców i wielbicieli spokojnego łowienia wszystkie metody, także na spławik. Ten wodny poligon, docelowo będzie miał kilka stanowisk typowo karpiowych. Ale aktualnie znajdziecie tam, około 30-tu pojedynczych miejsc dla wędkarzy każdego rodzaju. Woda ta, jest wąska a długa, w najszerszym miejscu ma 120 m, a średniej szerokość to około 60-70 m. Głębokość zbiornika, sięga nawet 7 m, a średnia wynosi 3,5 m. Brak dużej ilości twardych zaczepów, pozwala nam niemal beztrosko łowić z rzutu, właściwie wszędzie na tej wodzie.

Nad ten zbiornik nie doprowadzono jeszcze prądu, są za to toalety.

Podsumowując: łowisko Samsieczno, to woda o wyjątkowym klimacie, który karpiarze muszą docenić. Prócz walorów typowo związanych z naturą, ogromnym plusem tego miejsca, jest jego właściciel, który swoją wiedzą i znajomością potrzeb karpiarza  podnosi jakość tego miejsca niebywale. Wszystkie informacje na temat łowiska, regulaminu, kontakt etc. znajdziecie na stronie internetowej:  www.lowisko-samsieczno.pl. 

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram