Łowisko Stary Staw

  • Łowisko Stary Staw
  • Wielkość (ha): 6
  • Ilość stanowisk: 8
  • Średnia głębokość (m): 3
  • Rekord łowiska: 28,5
  • Toalety: tak
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

 

 

Łowisko Stary Staw to niewielka 6-ścio hektarowa woda położona w pobliżu Środy Wielkopolskiej; odkąd akwen przeszedł w ręce prywatne przez wiele lata zarybiany karpiem i amurem. Zbiornik po raz pierwszy udostępniony dla karpiarzy w 2012 roku;

Dno zbiornika jest nierówne, liczne wypłycenia, rowy, górki; głębokość od 0,5 do 4,8m;

Linia brzegowa zróżnicowana, z zatoczkami, porośnięta trzciną.

Na łowisku wyznaczono 8 dwuosobowych stanowisk, każde stanowisko jest na tyle szerokie, że pozwala na swobodne wędkowanie 2 osobom po trzy wędki. Do każdego stanowiska dojechać można samochodem w celu rozpakowania.

Teren wokół wody obsadzony drzewami, co daje schronienie latem, jak i stwarza ten upragniony przez karpiarzy klimat.  Dodatkowym atutem jest możliwość zamówienia domowych śniadań i obiadów, bardzo zresztą smacznych.

Do dyspozycji karpiarzy udostępnione są dwa domki przy stanowiskach 2 i 5 oraz przyczepa kempingowa – stanowisko 3 lub 4 (zamiennie);

Prąd znajduje się na stanowiskach 2, 3 i 4.

W zbiorniku pływa wiele karpi 20+, a chlubą łowiska jest rekordowy karp 28,50 kg zwany przez Właścicielkę jak i stałych bywalców „GWIAZDKĄ” (nazwa od układu kilku łusek, które przypominają gwiazdę. Ryby są piękne, silne i waleczne, nawet mniejsze osobniki dają wielką frajdę podczas holu – murują do dna i nie łatwo dają się wyciągnąć na matę;

Akwen nie należy do łatwych łowisk.  Raki, ślimaki i ochotka są głównym naturalnym pokarmem karpi, co powoduje, że ciężko je skłonić do skosztowania smakołyków przygotowanych przez karpiarzy, woda nieprzewidywalna, każde stanowisko może dać rybę.

Zlecana wywózka modelami zdalnie sterowanymi, gdyż łowi się głównie pod drugim brzegiem,  za wyjątkiem stanowisk 5 i 6 gdzie można łowić na wysokości markera – środek wody.

Obowiązek posiadania maty, podbieraka i środka do dezynfekcji.

Na Starym Stawie nęcenie dużą ilością pelletu czy kulek nie przynosi efektu, wystarczy zaledwie garść w PVA, a na włosie króluje „bałwanek.  Ze względu na brak umiaru przez niektóre osoby wędkujące wprowadzono zakaz nęcenia ziarnem (kukurydza, orzech tygrysi)

Rezerwacja stanowisk telefonicznie.

Należy dodać, iż cały teren na którym znajduje się łowisko jest ogrodzony. Na miejscu znajdują się toalety, a teren jest zadbany i przyjazny zarówno dla karpiarza, jak i środowiska naturalnego. Właścicielka łowiska, Pani Aleksandra jest miła i otwarta do udzielenia cennych rad. Łowisko nieprzewidywalne, ale właśnie z tego już tytułu warte odwiedzenia.

 

 

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram