MAD Compact Stainless Steel Rod Pod

  • MAD Compact Stainless Steel Rod Pod
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Kompaktowy, wykonany z wysokiej jakości stali rod pod na 2 lub 3 wędki. Buzzebary mogą być używane również oddzielnie. Cały rod pod posiada zaledwie cztery zewnętrzne śruby co znacząco zmniejsza ryzyko wplątania linki.

Po maksymalnym rozciągnięciu to 110 cm między buzz barami, nóżki mają średnicę 12 mm i są naprawdę solidnie wykonane i mocne.

  • Funkcjonalność
  • Wygląd
  • Cena
  • Jakość/cena
3.6

Opinia

Faktycznie kompaktowy bo wymiary pokrowca to 63cm x 18cm x 4cm, a waga to ok 2,5 kg całości.
Pokrowiec jest bardzo estetycznie uszyty, wyściełany pianką. W środku wszystkie elementy przymocowane są rzepami lub umieszczone w kieszeniach. Buzz bary mocowane są również na rzepy dzięki czemu możemy na stałe wkręcić szybkozłączki, butt gripy i wszystko zmieści się na miejscu.
Na zestaw składa się korpus, dwa buzz bary o szerokości 29 i 34cm i cztery nogi/podpórki długości 26cm.
Komplet ten daje nam możliwość dowolnej konfiguracji, złożenia z niego poda bądź użycia tylko buzz barów i podpórek
Pozycja nóg jest z góry narzucona i niezmienna, co może być zarówno plusem jak i minusem konstrukcji.
Interesująco mocuje się podpórki i korpus, ponieważ ich blokada następuje przez skręcanie nakrętki w osi podpórki, co sprawia, że minimalizujemy obawę, że żyłka zaczepi się o wystające elementy.
Niewątpliwym minusem tego poda jest – brak długich nóg w zestawie (standardowe dają tylko możliwość dopasowania się do kształtu terenu) fakt, że gdy wyciągniemy podpórkę do końca, trzeba się natrudzić z ponownym włożeniem jej z powrotem, oraz to, że generalnie stojak mógłby być 20-30 cm dłuższy.
Podsumowując: lekki, kompaktowy stojak, niezwykle estetycznie wykonany, po dokupieniu długich nóg nada się dla łowiących z podniesionymi wędkami, jednak wielbicieli dużych, stabilnych jak głaz konstrukcji może nie zadowolić. Cena poda – cóż jedni uznają ją za wygórowaną w tej klasie sprzętu,

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram