BEDBOX II CAPERLAN

  • BEDBOX II CAPERLAN
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Zaprojektowany przez naszych inżynierów będących karpiarzami, do spania na łowisku, gdzie nie można rozłożyć większego namiotu. Idealny na krótkie sesje.Bedbox II prosto i szybko się rozstawia wokół łóżka wędkarskiego (do kupienia osobno). Skuteczna ochrona przed słońcem i deszczem.

Bedbox nie jest tradycyjnym namiotem, to płachta, którą rozciąga się na stelażu łóżka CAPERLAN. Jeśli więc łowisz w miejscu, gdzie trudno rozłożyć namiot (za mało miejsca lub nie można wbić śledzi) Bedbox jest idealny dla Ciebie.
Bedbox rozkłada się w kilka minut, doskonale się sprawdzi w nocy na niezaplanowaną drzemkę.
Doskonały również dla adeptów nocnych połowów z łodzi.

Wodoodporny materiał chroni przed deszczem. W celu całkowitej ochrony zamknij drzwi na suwak.
W pozycji otwartej, system haczyków ułatwia złożenie drzwi.
2 małe okna z przodu dają światło. Otwór u wezgłowia i w nogach gwarantuje cyrkulację powietrza.
Kolor khaki stanowi natomiast świetny kamuflaż.

Wymiary rozłożonego namiotu:
Długość: 205 cm – Szerokość: 85 cm – Wysokość: 110 cm.
Waga: 3,5 kg / 7,72 lbs.
Torba transportowa z taśmami ściągającymi i paskami ułatwiającymi przenoszenie.

  • Funkcjonalność
  • Wygląd
  • Cena
  • Jakość/cena
4

Opinia:

Namiot naprawdę innowacyjny i kompatybilny. Dla wielu trochę dziwny w swoim zastosowaniu i wykonaniu. Ma to swoje wady i zalety. Gdyby Ci inżynierowie będący karpiarzami, o których pisze producent popracowali troszkę nad detalami byłoby to naprawdę świetne rozwiązanie na wielu płaszczyznach, a tak…. Ale do rzeczy:
Namiot po zapakowaniu zajmuje naprawdę mało miejsca i jest lekki i do transportu wręcz idealny. Sprawdzi się dla każdego mobilnego wędkarza, który przemieszcza się często, lub planuje krótkie zasiadki z niewielką ilością sprzętu. Niestety pasuje do niewielu łóżek, a zazwyczaj do tych największych i najcięższych, co niweluje już przyjemność z transportu na dalsze odległości. Stosując ten namiot również na zawodach, podczas których spotykaliśmy się ze zmienną pogodą był testowany zarówno w upalne dni, jak i deszczowe.
To co przemawia na jego korzyść, jak już wspomniałem to małe rozmiary, mała waga i szybkość montażu i demontażu. Wodoodporność materiału z którego jest zrobiony także jest zadawalająca. Niestety przebywanie w nim podczas deszczu jest niezbyt komfortowe, gdyż cyrkulacja powietrza jest praktycznie żadna. Te małe otwory o których wspomina producent nie spełniają wymagań, a nie posiadający w otworze drzwi żadnej moskitiery ten namiot po prostu staje się pozbawioną tlenu trumną w której właśnie tak się czujemy układając się do snu. Jest ciemno, ciasno i niestety duszno jak zamkniemy szczelnie drzwi wejściowe, gdyż ani te małe okienka, ani wentylacyjne otwory nie poprawiają naszego komfortu.
Pomijając jednak te uciążliwe, ale jednak istotne szczegóły na minus, należy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że namiot do szybkich wypadów z małą ilością sprzętu spełnia swoje wymagania. Szczególnie jak chcemy uchronić się przed deszczem podczas krótkiej nocki, a najlepiej kiedy biorą karpie i nie musimy się kisić cały czas pod namiotem.
Reasumując, ciekawe rozwiązanie, które jakby dopracować byłoby naprawdę fajna alternatywą dla dużych w transporcie brollek i małych jednoosobówek.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram