Piecyk ROTEMP M 1000 Rothenberger

  • Piecyk ROTEMP M 1000 Rothenberger
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Ogrzewanie bezpłomieniowe

Wbudowany zapalnik

Technologia katalityczna

Wbudowany reduktor ciśnienia

Moc – dwa poziomy – 500 i 1000 W

  • Funkcjonalność
  • Wygląd
  • Cena
  • Jakość/cena
4.1

Opinia

Piecyk posiada matę katalityczną więc brak w nim płomienia, co jest idealne pod względem bezpieczeństwa. Wbudowany zapalnik ułatwia jego włączania, i sprawia, że piecyk jest bardzo łatwy w obsłudze. Może działać w dwóch zakresach mocy – 500W i 1000W. Grzanie na niższej mocy, pozwala na uzyskanie komfortowej temperatury w namiocie… nie sauna, ale na pewno na plusie, przy ogrzewaniu namiotu o parametrach ok. 3×3 m, wysokość 1,45 cm.
Piecyk mimo subtelnego wyglądu jest bardzo stabilny. Posiada możliwość regulacji pochylenia piecyka na nóżce, a mata rozgrzewa się w dość szybkim tempie.
Co do minusów piecyka to zasadniczym jest jego dostępność. Można go kupić w Niemczech za cenę ok 100 euro, bądź w Polsce np. na allegro, w nieco wyższej cenie. Drugi minus to butla: przy grzaniu na butlę dedykowaną do niego, o pojemności 600ml koszt jest spory, bo butelka to ok 25-30 zł, a wystarcza ona, na jakieś 6-7 godzin grzania przy pełnej mocy – 1000W. Przy 500W, jest to ok 12-14 godzin grzania. Można oczywiście dokupić przejściówkę i podłączyć piecyk pod zwykłą butlę, ale ustawianie dużej butli i wąż od gazu na ziemi, zatracają ergonomiczność tego sprzętu.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram