Shimano Big Baitrunner CI4+ XTR-A LC

  • Shimano Big Baitrunner CI4+ XTR-A LC
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Całkiem nowy model Baitrunnera, w którym inżynierowie zastosowali najnowsze technologie. Lekkość korpusu i rotora wykonanego z tworzywa CI4+ uczyni go marzeniem wielu miłośników wolnej szpuli. System X-ship daje mu imponującą płynność pracy oraz ekstremalną siłę nawijania linki. To prawdopodobnie najlepszy Baitrunner, jaki kiedykolwiek wyprodukowało Shimano.

Pierwszy w historii tak duży i jednocześnie tak lekki Baitrunner CI4.

Niezrównana technologia X-ship – niesamowicie płynna praca i potężna siła zwijania linki.

6 krytych nierdzewnych łożysk kulkowych – długa bezawaryjna praca.

Aero Wrap II w komplecie z 2-biegową wolną oscylacją szpuli – powszechnie znany perfekcyjny nawój linki, czyli łatwiejsze i dłuższe rzuty.

1 zapasowa, kuta na zimno aluminiowa szpula.

  • Funkcjonalność
  • Wygląd
  • Cena
  • Jakość/cena
4.8

opinia

Naprawdę solidny i duży kołowrotek. Godny następca poprzednich, kultowych już modeli. Precyzyjnie nawija żyłkę na szpulę. Łatwość i płynność pracy, nawet przy holu większej ryby, daje nam dużą przyjemność z użytkowania. Solidny nawój żyłki podczas jednego obrotu korbką, plus jego lekkość powoduje, że bardzo łatwo się do niego przyzwyczajamy i zakochujemy od pierwszego użycia. Wygląd tego modelu też jest dopracowany do samego końca i z dbałością o detale. Począwszy od koloru i rodzaju lakieru jakim jest pokryty (czarny, perłowy, mieniący się w słońcu), a skończywszy na emblematach czy małych wykończeniowych smaczkach skończywszy jak metalowe wstawki idealnie komponujące się z czarnym korpusem. Podczas łowienia z rzutu precyzyjnie wysnuwa żyłkę ze szpuli i nawija ją z powrotem. Jak już wspomniałem wcześniej hol ryby jest przyjemnością nie tylko ze względu na możliwości operowania linką główną, ale także na możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia hamulca walki. Wolny bieg także jest łatwy do ustawienia w zależności od rodzaju ryb jakie chcemy łowić, warunków pogodowych, oraz trudności wody. Użytkując ten model nie dopatrzyliśmy się żadnych wad. Shimano bardzo się postarało, aby model ten mógł stać się kultowym. Niestety cena jest trochę zaporowa dla przeciętnego karpiarza, zważywszy na wysyp na rynku Big Pitów w dużo niższych cenach. Niestety koszt zakupu innych, tańszych kołowrotków często idzie w parze z jakością o czym należy pamiętać decydując się na oszczędności. Przy tym modelu wydając niemałą sumę w sklepie otrzymujemy produkt niemalże idealny.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram