Sonik GIZMO 4+1 ALARM + BIVVY LAMP

  • Sonik GIZMO 4+1 ALARM + BIVVY LAMP
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

 

Nowe sygnalizatory brań Gizmo®, o bardzo ładnym wyglądzie, gwarantują doskonałe parametry w małych gabarytach. Podświetlane uszy – snag ears zapobiegające wypadnięciu wędki podczas brania oraz rolka na żyłkę, sygnalizują najmniejsze, najdelikatniejsze branie. Inteligentna funkcja wyciszenia pozwala szybko i sprawnie wyciszyć sygnalizator podczas naprężania żyłki, by po 30 sekundach ponownie go uzbroić. Funkcje V.T.S. są sterowane pokrętłami, bardzo łatwymi w obsłudze i umożliwiającymi precyzyjne ustawienie. Ponadto: dobrze uszczelniona elektronika, przedłużona żywotność baterii, klips na twardej obudowie, centralka z funkcją antykradzieżową i latarką. Sygnalizatory brań Gizmo® zostały uzupełnione naszą zmodernizowaną lampką do namiotu. Jest mniejsza i smuklejsza. Sygnalizuje branie zarówno dźwiękowo w stereo lub samym oświetleniem. Sześć różnych poziomów opóźnienia i jasności. Działa niezależnie jako lampka do namiotu lub w synchronizacji z alarmem, zapewniając dodatkowe oświetlenie i dźwięk. Każdy sygnalizator może mieć przypisaną barwę świecenia, co ułatwia rozpoznawanie na której wędce mamy branie. Posiada haczyk oraz magnetyczną płytkę do mocowania w namiocie.

ALARM SPECYFIKACJA

Podświetlane uszy – snag ears zapobiegające wypadnięciu wędki podczas …..brania
Dostępne kolory (czerwony, żółty, zielony, niebieski)
Sześć poziomów czułości
Osiem ustawień głośności i tonu (w tym tryb cichy)
Inteligentna funkcja wyciszania (jednym dotknięciem)
Cichy start
Gniazdo wyjściowe 2,5 mm
Sygnalizacja brania w przód i tył
LED nocny
Ciche ostrzeżenie o wyczerpaniu baterii
Zasięg do 150 m
Zasilanie 2x baterii AAA Uszczelniona elektronika
Dołączany pokrowiec z klamerką

RECEIVER SPECYFIKACJA

4 kanały, czerwony-żółty-zielony-niebieski
Dedykowany LED do sygnalizacji brania do brzegu
3 tryby (światło + dźwięk)(światło + wibracje)(światło + dźwięk …..+ wibracje)
Automatyczne dopasowanie tonu alarmu
Cichy start
Ciche ostrzeżenie o wyczerpaniu baterii
Alarm antykradzieżowy
Wbudowana funkcja latarki
Klamra do mocowania na smyczy
Zasięg do 150 m
Zasilanie 2x baterii AAA 

BIVVY LIGHT SPECYFIKACJA

Ręczny tryb wł/wył lub automatyczny tryb oświetlenia po wyzwoleniu alarmu

Sześć kolorów (czerwona, zielona, niebieska, żółta, purpurowa, biała)

Siedem poziomów głośności (w tym tryb cichy)

Mocowanie magnetyczne lub haczyk

Regulacja jasności (6 poziomów)

Regulacja opóźnienia (6 trybów)

Ciche ostrzeżenie o wyczerpaniu baterii

Zasilanie 3x baterii AAA

 

 

  • Funkcjonalność
  • Wygląd
  • Cena
  • Jakość/cena
3.5

Opinia:

Wszystkie przedstawione przez producenta fakty możemy potwierdzić, po jednym sezonie intensywnego użytkowania. Sygnalizatory wraz z dodatkami w secie 4+1 były sprawdzane przy okazji każdych warunków pogodowych, podczas intensywnych zawodów, jak i podczas prywatnych zasiadek. Na plus można wyróżnić z pewnością dobrą funkcjonalność, oraz dodatki i nowinki które producent oferuje w zestawie. Kwestią gustu jest wygląd, który akurat w naszym przypadku był na plus podczas zakupu. Nie lubimy sztampowych i oklepanych wzorców nad wodą. Każdemu podoba się coś innego i tego się trzymajmy. Sygnalizacja brań jest bardzo widoczna, zarówno sam sygnalizator jest ładnie podświetlany, centralka, a także lampka, która pokazuje nawet kolor brania której wędki dotyczy. Brania są wyróżniane nie tylko dźwiękiem, ale i kolorem od brzegu i do brzegu, co jest ważne kiedy mamy powiedzmy jednego „pika” w nocy do brzegu 🙂 Dźwięki także są bardzo ustawne w szerokim zakresie tonów i głośności. Mały, poręczny zestaw. Zauważyliśmy natomiast dosyć spore opóźnienie powiadomienia centralki względem ruchu na sygnalizatorze. Nie jest to zbyt duże opóźnienie, ale jednak. Same dźwięki przenoszone są w skali 1:1 i centralka nie robi nam żadnych wariacji, po jednym „piku”. Podświetlenie jest natomiast na rolce, jak i na snagu, więc wizualnie z daleko widzimy branie. Dodatkowa lampka w zestawie, może nam służyć jako dodatkowe oświetlenie w namiocie. Tak samo centralka brań wspomniana wcześniej może zostać użyta także jako latarka. Zużycie baterii w miarę, ani przesadnie za duże, ani zbyt oszczędne. Plusem są zastosowane standardowe baterie „paluszki”.

Niestety, producent oferując nam tak wiele i starając się wypuścić na rynek produkt innowacyjny chociażby w swoim wyglądzie, nie dopilnował paru istotnych kwestii, które mogą rzutować na finalny odbiór produktu. Mianowicie zasięg centrali. Nie mówimy o lampce, którą wiadomo, umieszczamy w namiocie blisko sygnalizatorów. Niestety nasz egzemplarz centralki, nie dawał rady odebrać sygnału już po 30 m oddalenia od wędek, co w dzisiejszych czasach jest dramatem. Być może zestaw ten został zrobiony na angielskie warunki, gdzie łowiska są małe a toalety przy każdym stanowisku. Producent deklaruje zasięg do 150 m, więc słowo „do” jest słowem klucz, bo zatrzymaliśmy się z zasięgiem przy 1/5 deklarowanej odległości. Niestety tutaj, na tej płaszczyźnie jesteśmy bardzo zawiedzeni działaniem centralki. Poza tym podświetlenie nocne, które producent deklaruje że jest uwzględnione w opcjach, wzbudza raczej uśmiech politowania u obserwatorów. Widoczne jest chyba tylko dla zwierząt prowadzących nocny tryb życia i potrafiących cokolwiek dostrzec w ciemnościach. Ten aspekt to też porażka.

Podsumowując: Produkt nie zawiódł nas pod względem działania do którego został stworzony pod warunkiem że siedzi się cały czas na miejscu, na przysłowiowym tyłku i nie oddala nawet do ubikacji. Ale wiadomo już, że niektóre firmy maja w swoich ofertach przenośne toalety, więc nie jest tak źle 🙂

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram