V Wojna Karpiowa Invadera 21-25.04.2021 Jerzyn

Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

 

 

 

 

 

Wszystkich chętnych do udziału w V Wojnie Karpiowej Invadera na jeziorze Jerzyn w Wielkopolsce zapraszamy w dniach 21-25.04.2021.

 

 

 

 

Mamy nadzieję, iż bieżąca sytuacja pandemiczna w przyszłym sezonie nie wpłynie jak w tym roku na przebieg zawodów i wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

O nagrodach, sponsorach i innych smaczkach imprezy będziemy informować wszystkich na bieżąco na naszym profilu na FB. Jak zwykle dla każdej drużyny startującej przewidziane są pakiety startowe w wysokości powyżej 100 zł, oraz nagrody rzeczowe i piękne statuetki, zdobiące każdą, karpiową półkę.

Poczęstunek na rozpoczęcie zawodów, wiele konkursów w trakcie trwania imprezy i nagród niespodzianek…. to was czeka drodzy zawodnicy.

I Miejsce –  4000 zł w gotówce + statuetki 

II Miejsce – 2000 zł w gotówce + statuetki

III Miejsce – 1000 zł w gotówce + statuetki

Big Fish – Nagrody rzeczowe ufundowane przez Orient Rods + statuetki

3 Sektory:

I miejsce w sektorze – nagrody rzeczowe + statuetki

 

 

 

 

Patronami medialnymi imprezy są:

 

 

 

REGULAMIN  „V WOJNY KARPIOWEJ INVADERA” na łowisku Jerzyn w dniach 21.04-25.04.2021

 

1/ W zawodach uczestniczyć mogą wszyscy wędkarze. Zrzeszeni, czy też nie zrzeszeni w PZW, federacji, czy też jakimkolwiek stowarzyszeniu.

 2/ Warunkiem uczestnictwa jest wpłata startowego w wysokości 900.00 PLN oraz zgłoszenie pisemne na adres mailowy: office@invader.com.pl,

  1. a) Całość kwoty należy uiścić w terminie 14 dni od daty wysłania na adres mailowy zawodników numeru konta i regulaminu.
  2. b) Liczba miejsc ograniczona (max 30 ekipy).

3/  Łowienie w dwuosobowych drużynach na 4 wędki metodą gruntową, włosową.

 

Łowienie tylko i wyłącznie metodą rzutową.

 

  1. a) W przypadku przybycia tylko jednej osoby z drużyny dopuszcza się start tej osoby, która wędkuje na 3 wędki za pełną kwotę startowego.
  2. b) Dopuszcza się start trzeciego zawodnika (team runnera) jako pełnoprawnego uczestnika w rywalizacji, bez obostrzeń dotyczących czynności związanych z łowieniem za dopłatą 200 zł, aczkolwiek ilość wędek użytych w zawodach pozostaje bez zmian.
  3. c) Nęcenie dozwolone jest tylko z obrębu swojego stanowiska i za pomocą: spombów, rakiet zanętowych, łyżek zanętowych, rur zanętowych, typu kobra.
  4. d) Dopuszcza się użycie echosond rzutowych na początku zawodów przed procesem nęcenie i łowienia w celach wysondowania łowiska

 

Zabronione jest stosowanie żywej przynęty jak i zanęty.

 

4/  Jedynie zawodnicy mogą holować ryby. Odhaczanie  wyłącznie na matach karpiowych, a ich przetrzymywanie do momentu   zważenia  przez  sędziego  tylko  w  przeznaczonych do tego „workach  karpiowych”.

  1. a) W jednym „worku karpiowym’’ może znajdować się nie więcej jak jedna ryba. Po zważeniu,  rybę  z  należytą ostrożnością  trzeba wypuścić  do  wody.
  2. b) Używanie środka odkażającego dla ryb, szczególnie w miejscach ukłucia od haka obowiązkowe.

 

5/  Do klasyfikacji liczy się 5 największych ryb (karpie lub/i amury) o wadze przekraczającej 3 kilogramy, mniejsze ryby należy natychmiast wypuścić do wody. 

6/  Zanęcanie i wyrzucanie zestawów  podczas  zawodów dozwolone jest jedynie z brzegu i tylko ze swojego stanowiska.

7/  Zarzucanie zestawów, łowienie oraz zanęcanie tylko do oznaczonej, umownej linii na jeziorze (połowa), linii brzegowej, jeżeli nie ma żadnego stanowiska na przeciw wyznaczającej dany sektor łowienia.

8/ Wchodzenie do wody w czasie zawodów, zanęcanie lub holowanie ryb tylko do wysokości ud. Każdy zawodnik wchodzący głębiej może spodziewać się, że holowana ryba nie będzie zaliczona.

9/ Jeżeli obaj zawodnicy zamierzają opuścić stanowisko ich wędki muszą zostać zwinięte, a zestawy wyjęte z wody.

10/ Drużyna używa nie więcej niż 2 markery na stanowisko.

11/ Ryba nie zacięta wewnątrz pyska nie będzie zaliczona.

12/ Każda zacięta ryba przed sygnałem końca zawodów musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut od zakończenia zawodów, w przeciwnym wypadku nie zostanie zaliczona.

13/  Klasyfikacja w systemie drużynowym,  oraz nagroda za największą rybę zawodów.  

 

Teren zawodów zostaje podzielony na 3 sektory, a zawodnicy będą rywalizować w poszczególnych sektorach o zwycięstwo, oraz w klasyfikacji generalnej.

 

14/  Do klasyfikacji końcowej zalicza się drużyny, które złowią ryby zgodnie z pkt.5 w danym sektorze, oraz w klasyfikacji generalnej.

Nagrody rzeczowe otrzymują pary w kolejności od miejsca 1 do 3, które złowiły kilogramowo najwięcej ryb, oraz łowca Big Fisha).

Zwycięzcy sektorów otrzymują nagrody rzeczowe, oraz osobne puchary.

W przypadku złowienia największej ryby o tej samej wadze, wygrywa zawodnik który złowił swoją rybę wcześniej podczas zawodów (jako pierwszy). Jeżeli będą drużyny z tą samą wagą złowionych ryb, zwycięża ta która ma najcięższą złowioną rybę.

15/  Zakaz opuszczania terenu zawodów przez zawodników (za wyjątkiem wypadków losowych zgłaszanych i za zgodą sędziego głównego zawodów).

16/ Osoby trzecie mogą przekraczać wyznaczony sektor danej  drużyny tylko za jej zgodą.

17/ Zabrania się spożywania napojów alkoholowych podczas trwania zawodów

18/ Niezastosowanie się do powyższego regulaminu skutkuje upomnieniem lub dyskwalifikacją drużyny (decyzję podejmuje sędzia główny zawodów)

19/ Agenda zawodów:

21.04.2021 (środa)

9.00 godz. – Rozpoczęcie tj. rejestracja drużyn, przywitanie zawodników, losowanie

12.00 godz. – Rozpoczęcie przygotowywania stanowiska (markerowanie, sondowanie)

13.00 godz. – Możliwość nęcenia

15.00 godz. – Rozpoczęcie łowienia

22.04.2021 (czwartek) – łowienie

23.04.2021 (piątek) – łowienie

24.04.2021 (sobota) – łowienie

25.04.2021 (niedziela)

10.00 godz. – Zakończenie łowienia

12.00 godz. – Ceremonia wręczenia nagród i pucharów

 

Nęcenie podczas trwania zawodów tylko tzw. twarde (za pomocą spombów i rakiet zanętowych z użyciem wędzisk) tylko w godzinach 9.00-19.00

Całodobowe nęcenie (dzień + noc) dozwolone jest tylko za pomocą rur zanętowych.

 

20/ Organizator zawodów – INVADER  zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

21/ Zawodnicy uczestniczący w zawodach wyrażają zgodę na robienie zdjęć, oraz filmów i upublicznianie ich wizerunku w materiałach reklamowych i promocyjnych organizatora.

22/ Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty materialne i losowe wynikające ze zdarzeń losowych, które mogą nastąpić podczas trwania zawodów.

23/ Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie od wszelkich zdarzeń na czas trwania zawodów.

 

 

 

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram