VII Wojna Karpiowa Invadera 10-14.05.2023 Jerzyn

Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

 

 

 

 

Wszystkich chętnych do udziału w VI Wojnie Karpiowej Invadera na jeziorze Jerzyn w Wielkopolsce zapraszamy w dniach 10-14.05.2023 r.

 

 

 

 

Mamy nadzieję, iż pogoda dopisze i będziemy mogli nie tylko cieszyć się z mnóstwa złowionych ryb, ale też pierwszymi promieniami słonecznej wiosny.

O nagrodach, sponsorach i innych smaczkach imprezy będziemy informować wszystkich na bieżąco na naszym profilu na FB. Jak zwykle dla każdej drużyny startującej przewidziane są pakiety startowe. Dla zwycięzców nagrody rzeczowe i piękne statuetki, zdobiące każdą, karpiową półkę.

I Miejsce –  5000 zł w gotówce + statuetki 

II Miejsce – 2500 zł w gotówce + statuetki

III Miejsce – 1500 zł w gotówce + statuetki

Big Fish – Nagroda rzeczowa + statuetki

3 Sektory:

Nagradzane I, II, oraz III miejsce w sektorze – nagrody rzeczowe od sponsorów sektorowych + statuetki

 

I Sektor – Sonik Polska

 

II Sektor – Anaconda

 

 

III Sektor – Mivardi

 

 

 

Patronami medialnymi imprezy są:

 

 

REGULAMIN  „VII WOJNY KARPIOWEJ INVADERA” na łowisku Jerzyn w dniach 10.05-14.05.2023 r

 

1/ W zawodach uczestniczyć mogą wszyscy wędkarze. Zrzeszeni, czy też nie zrzeszeni w PZW, federacji, czy też jakimkolwiek dowolnym stowarzyszeniu, klubie.

 2/ Warunkiem uczestnictwa jest wpłata startowego w wysokości 1300.00 PLN oraz zgłoszenie pisemne na adres mailowy: office@invader.com.pl,

lub sms na nr telefonu 669 296 000

a) Całość kwoty należy uiścić w terminie 21 dni od daty wysłania zgłoszenia na otrzymany od nas w wiadomości zwrotnej numeru konta.

b) Liczba miejsc ograniczona (max 30 ekip).

c)  Łowienie w dwuosobowych drużynach na 4 wędki metodą gruntową, włosową.

3/ Łowienie tylko i wyłącznie metodą rzutową.  

a) W przypadku przybycia tylko jednej osoby z drużyny dopuszcza się start tej osoby, która wędkuje na 3 wędki za pełną kwotę startowego.

b) Dopuszcza się start trzeciego zawodnika (team runnera), który może uczestniczyć w czynnościach takich jak rozbijanie obozowiska, przygotowywanie zanęt, przynęt podbieranie ryb, bez możliwości zarzucania wędek i holu. Ilość wędek użytych w zawodach pozostaje bez zmian.

c) Nęcenie dozwolone jest tylko z obrębu swojego stanowiska i za pomocą: spombów, rakiet zanętowych, łyżek zanętowych, rur zanętowych, typu kobra.

d) Dopuszcza się użycie echosond rzutowych na początku zawodów przed procesem nęcenia i łowienia w celach wysondowania łowiska. Aczkolwiek utrata echosondy wiąże się z procesem jej odzyskiwania, lub szukania dopiero po zawodach.

4/ Zabronione jest stosowanie żywej przynęty jak i żywej zanęty.

a)  Jedynie zawodnicy mogą holować ryby. Odhaczanie  wyłącznie na matach karpiowych, a ich przetrzymywanie do momentu zważenia  przez  sędziego  tylko  w  przeznaczonych do tego „workach  karpiowych”.

b) W jednym „worku karpiowym’’ może znajdować się nie więcej, jak jedna ryba. Po zważeniu,  rybę  z  należytą ostrożnością  trzeba wypuścić  do  wody.

c) Używanie środka odkażającego dla ryb, szczególnie w miejscach ukłucia od haka obowiązkowe.

5/  Do klasyfikacji liczy się maksymalnie 5 największych ryb (karpie lub/i amury) o wadze przekraczającej 3 kilogramy, mniejsze ryby należy natychmiast wypuścić do wody. 

6/  Zanęcanie i wyrzucanie zestawów  podczas  zawodów dozwolone jest jedynie z brzegu i tylko ze swojego stanowiska.

7/  Zarzucanie zestawów, łowienie oraz zanęcanie tylko do oznaczonej, umownej linii na jeziorze (połowa), linii brzegowej, jeżeli nie ma żadnego stanowiska na przeciw wyznaczającej dany sektor łowienia.

8/ Wchodzenie do wody w czasie zawodów, zanęcanie lub holowanie ryb tylko do wysokości ud. Każdy zawodnik wchodzący głębiej może spodziewać się, że holowana ryba nie będzie zaliczona.

9/ Jeżeli obaj zawodnicy zamierzają opuścić stanowisko ich wędki muszą zostać zwinięte, a zestawy wyjęte z wody.

10/ Drużyna używa nie więcej niż 2 markery na stanowisko.

11/ Ryba nie zacięta wewnątrz pyska nie będzie zaliczona.

12/ Każda zacięta ryba przed sygnałem końca zawodów musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut od zakończenia zawodów, w przeciwnym wypadku nie zostanie zaliczona.

13/  Nagrody są przewidywane dla drużyny, nie indywidualnie dla osoby. Klasyfikacja w systemie drużynowym,  oraz nagroda za największą rybę zawodów.  

Teren zawodów zostaje podzielony na 3 sektory, a zawodnicy będą rywalizować w poszczególnych sektorach o zwycięstwo, oraz w klasyfikacji generalnej.

14/  Do klasyfikacji końcowej zalicza się drużyny, które złowią ryby zgodnie z pkt.5 w danym sektorze, oraz w klasyfikacji generalnej.

Nagrody główne otrzymują pary w kolejności od miejsca 1 do 3, które złowiły kilogramowo najwięcej ryb, oraz łowca Big Fisha).

Zwycięzcy sektorów otrzymują nagrody rzeczowe, oraz osobne puchary.

W przypadku złowienia największej ryby o tej samej wadze, wygrywa zawodnik który złowił swoją rybę wcześniej podczas zawodów (jako pierwszy). Jeżeli będą drużyny z tą samą wagą złowionych ryb, zwycięża ta która ma najcięższą złowioną rybę.

15/  Zakaz opuszczania terenu zawodów przez zawodników (za wyjątkiem wypadków losowych zgłaszanych i za zgodą sędziego głównego zawodów).

16/ Osoby trzecie mogą przekraczać wyznaczony sektor/stanowisko danej  drużyny tylko za jej zgodą.

17/ Zabrania się spożywania napojów alkoholowych podczas trwania zawodów

18/ Niezastosowanie się do powyższego regulaminu skutkuje upomnieniem lub dyskwalifikacją drużyny (decyzję podejmuje sędzia główny zawodów)

19/ Agenda zawodów:

10.05.2023 (środa)

9.00 godz. – Rozpoczęcie tj. rejestracja drużyn, przywitanie zawodników, losowanie

11.00 godz. – Rozpoczęcie przygotowywania stanowiska (markerowanie, sondowanie)

12.00 godz. – Możliwość nęcenia

13.00 godz. – Rozpoczęcie łowienia

11.05.2023 (czwartek) – łowienie

12.05.2023 (piątek) – łowienie

13.05.2023 (sobota) – łowienie

14.05.2023 (niedziela)

10.00 godz. – Zakończenie łowienia

12.00 godz. – Ceremonia wręczenia nagród i pucharów

21/ Nęcenie podczas trwania zawodów tylko tzw. twarde (za pomocą spombów i rakiet zanętowych z użyciem wędzisk) tylko w godzinach 8.00-20.00

Całodobowe nęcenie (dzień + noc) dozwolone jest tylko za pomocą rur zanętowych.

22/ Organizator zawodów – INVADER  zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

23/ Zawodnicy uczestniczący w zawodach wyrażają zgodę na robienie zdjęć, oraz filmów i upublicznianie ich wizerunku w materiałach reklamowych i promocyjnych organizatora.

24/ Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty materialne i losowe wynikające ze zdarzeń losowych, które mogą nastąpić podczas trwania zawodów.

25/ Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie od wszelkich zdarzeń na czas trwania zawodów.

 

W rywalizacji weźmie udział max 33 drużyny.
Zachęcamy do odwiedzin strony www.lowisko-jerzyn.pl
, gdzie w zakładce „Łowisko” znajdziecie na mapce interaktywnej ulokowania każdego ze stanowisk wraz ze zdjęciem. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat stanowisk, gdyż tradycyjnie w losowaniu bierze udział JOKER, którego wyciągnięcie powoduje wybór dowolnego stanowiska z pozostałych wolnych, uczestniczących w losowaniu.
Dodatkowa atrakcją jest status VIP dla dwóch stanowisk – 44a oraz 45. Stanowiska te posiadają domek z łóżkami i różnego typu wygodami. Szczęśliwcy nie bedą musieli rozkładać namiotów, oraz wielu sprzętów biwakowych. Dodatkowe atrakcje przysługujące stanowiskom VIP (nie wpływające na przebieg rywalizacji) bedą dostarczane przez organizatorów i sędziów (ale o tym więcej szczegółów podczas losowania 😉
Nie zalecamy przyjeżdżania z przyczepami kempingowymi, gdyż wiele stanowisk nie ma możliwości ich użycia.
Stanowiska z przeprawami łodzią: 13, 40, 43, 44, 44a.
Zalecamy: wziąć spodniobuty, wodery, lub zwykłe kalosze. W wielu miejscach mogą się przydać 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram