Zbiornik Team Carp Maniak

https://m.invaders-team.pl/content/uploads/2022/05/244758921_622921565410467_8875868476745671429_n.jpg
  • Zbiornik Team Carp Maniak
  • Wielkość (ha): 4
  • Ilość stanowisk: 10
  • Średnia głębokość (m): 3
  • Rekord łowiska: 21 kg
  • Toalety: tak
  • Numer kontaktowy: 535 918 716
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

 

 

 

Łowisko położone w województwie Wielkopolskim, blisko Leszna, przy wsi Zaborówiec. Jest to akwen po wyrobisku żwirowni. W najbliższym sąsiedztwie wciąż znajdują się działające zbiorniki i aktywne jest pozyskiwanie żwiru. Jadąc na miejsce docelowe, widoczne są ciężkie sprzęty w użyciu. Podczas pory deszczowe, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, gdyż cały teren jest gliniasty.

 

 

Łowisko jest jednak dobrze oznaczone i łatwo trafić do celu.

Kiedy już jesteśmy na miejscu naszym oczom ukazuje się pięknie położony zbiornik w otulinie malowniczych fałd piachu i gęstego lasu. Bliskość przyrody jest bardzo odczuwalna, co ma duży wpływ na nasze samopoczucie i odczuwalną izolacje od cywilizacji. 

Całość terenu jest ogrodzona, całodobowo monitorowana i zamykana szlabanem, który posiada zamek na szyfr. Kod dostępu otrzymujemy po zrobieniu rezerwacji telefonicznej u właściciela łowiska. Czujemy się na tym terenie bezpiecznie i komfortowo. 

Łowisko niewielkie, gdyż 4 ha, wydzielona ma tylko 10 stanowisk. Stanowiska te są tak wyznaczone i oznakowane markerami na wodzie, aby każdy miał komfortowe miejsce do łowienia i zasięg pozwalający na aktywny połów mieszkańców wody. Zadbane i ładnie ulokowane na brzegu dają nam dostęp do aktywnego łowienia i manewrowania sprzętem. jest miejsce na samochód i biwak. Na łowisku znajduje się także wiata, pod którą można wypocząć i skorzystać z ławek i stołów.

Aktualnie znajduje się na terenie obiektu toaleta, a w najbliższym czasie ma zostać także zainstalowany prysznic, więc każdy ceniący higienę będzie mógł poczuć się luksusowo 🙂

A jacy mieszkańcy pływają w toni? Oprócz wiadomego karpia, którego wiele sztuk osiąga prawie 20 kg, jednak przewaga jest karpi w granicach 5-10 kg, to pływa także wiele amurów, z czego kilka przekracza wagę 20 kg. Dodatkowo możemy złowić karpia koi, jesiotra, lina, karasia, szczupaka.

 

 

Łowimy na 2 wędki, a cena jednej doby to koszt 80 zł na sezon 2022.

Łowisko typowo rzutowe, lecz ze względu na aktualne zawady spoczywające na dnie, właściciel dopuścił stosowanie łódek zanętowych RC. Z bardzo ważnych punktów regulaminu jest całkowity zakaz używania orzecha tygrysiego, nawet na włosie.

Jadąc na ten zbiornik, nastawiajmy się na aktywny połów silnych i walecznych karpi, oraz amurów. Karpie nauczone są pobierania wszystkich pokarmów, a różnorakie głębokości łowiska pozwalają aktywnie poszukiwać ryb o każdej porze roku.

Jest to mały akwen, ale bardzo dobrze zagospodarowane i z liczną populacja ryb, która każdemu adeptowi sztuki karpiowej pozwala przetestować swoje umiejętności na każdym poziomie.

 

 

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram