Żwirownia Owińska

https://www.store.invaders-team.pl/content/uploads/2015/02/zwirownia.jpg
  • Żwirownia Owińska
  • Wielkość (ha): 24
  • Ilość stanowisk: dowolna
  • Średnia głębokość (m): 2,0
  • Rekord łowiska: amur, karp - około 20 kg.
  • Toalety: Brak
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Kompleks zbiorników pożwirowych położony w malowniczym miejscu na skraju Puszczy Zielonki blisko miejscowości Owińska.  Łączny obszar to około 24 ha. W skład kompleksu wchodzi zbiornik Wędkarski Ogólnodostępny, oraz zbiornik Ujęcie Wody dostępny tylko na specjalnych warunkach i tylko dla członków Stowarzyszenia Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska.

Woda należy do gminy Czerwonak, której dzierżawcą i opiekunem jest SRRiOŚ. Do Stowarzyszenia należy około 260 członków, którzy bardziej, lub mniej aktywnie uczestniczą w stałym procesie rozwoju i uatrakcyjniania całego dzierżawionego terenu. Prowadzone prace społeczne na całym terenie okołowodnym pozwalają w sposób efektywny zadbać o stan rybostanu, oraz środowiska wokół całego terenu. Podejmowane różnego rodzaju inicjatywy społeczne, aktywne uczestnictwo w wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych udowadniają, iż SRRiOŚ jest ważnym partnerem dla Gminy Czerwonak w propagowaniu idei zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury. Coroczne zarybianie różnymi gatunkami ryb, prace społeczne powodują, że cały kompleks wodny jest bardzo atrakcyjnym miejscem nie tylko dla wędkarzy.

Sama woda jak już wspomnieliśmy składa się z dwóch oddzielonych akwenów:

Pierwszy z nich ogólnodostępny zbiornik wędkarski został w roku 2015 w porozumieniu z firmą Akwen powiększony o dodatkowe parę hektarów. Rybostan dotychczas niedostępny dla łowiących miał okazje wymieszać się z rybostanem zbiornika wędkarskiego corocznie zarybianego. Stanowi to wyzwanie dla wielu wędkujących i wielką niewiadomą przed sezonem 2015. Jednocześnie zarybienia poczynione w poprzednich latach, oraz dbanie o przestrzeganie regulaminu dają nadzieję, na wiele emocji podczas czekających nas zasiadek. Sama woda jest bardzo urokliwa i posiada wiele naturalnych zakamarków, gdzie lubią przebywać interesujące nas ryby jak karp i amur. Pływają tam osobniki przekraczające barierę 20 kg. Dosyć urozmaicone dno od mulistego, mocno zarośniętego, poprzez łachy piachu i żwir daje możliwość wyboru szerokiej gamy sposobów na przechytrzenie ryby. Nad wodą przygotowane są też miejsca edukacyjno-krajoznawcze dające możliwość wypoczynku całej rodzinie. Czysta woda z zakazem kąpieli powoduje, że ryby mają naprawdę dogodne warunki do tarła i rozrostu.

Drugi zbiornik to ujęcie wody, w którym pływają wyjątkowo duuuuże osobniki różnych gatunków ryb, od karpia i amura począwszy, kończąc na rekordowych sumach, sandaczach i białej rybie. Niestety ten zbiornik dostępny jest tylko dla członków Stowarzyszenia i po spełnieniu warunków opisanych w regulaminie, który dla tej wody jest osobnym i bardzo restrykcyjnym dokumentem.

Wszystkie informacje na temat regulaminu, zasad połowów, składek itd. znajdziecie na stronie internetowej Stwarzyszenia.

 

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram