Daiwa Windcast BR-5500 LD

  • Daiwa Windcast BR-5500 LD
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Kołowrotek Big Pit z wolnym biegiem DAIWA WINDCAST-BR 5500 LDA bazuje na konstrukcji legendarnego Infinity BR dopasowanej jednak do aktualnych technologicznych standardów. Wielkość korpusu oraz ciężar całego kołowrotka zostały zredukowane do minimum.

  • Funkcjonalność
  • Wygląd
  • Cena
  • Jakość/cena
3.8

Opinia:

Lekki, ładnie prezentujący się, o dużej pojemności szpuli kołowrotek big pit z wolnym biegiem. średnio dobrze nawijający żyłkę i plecionkę na szpulę. Bezproblemowe wysnuwanie linki podczas wyrzutów.

Duża pojemność szpuli daje nam poczucie bezpieczeństwa w momentach dalekich „odjazdów” ryby przy „spóźnionym” zacięciu. Pewna praca i niezawodność przy holu nawet walecznych i ciężkich okazów. Produkt ten posiada jednak parę wad: We wszystkich egzemplarzach zepsuła się grzechotka wolnego biegu i kołowrotek stał się niemym kręciołem podczas ustawiania zestawu i zacięcia ryby. Daiwa wie o tym problemie, lecz niestety nie robi nic aby to wyeliminować, a reklamacje w sezonie, czy też poza nim trwają niestety jak to zwykle u tego producenta bywa 60 dni 🙁 Posiada również bardzo trudny klip do zaczepiania żyłki co przy łowieniu na konkretnie wyliczoną odległość powoduje ogromną uciążliwość i uprzykrza skutecznie życie nad wodą.

Pomimo tych wad produkt oceniamy lekko pozytywnie, bardziej mając na uwadze wartości użytkowe podczas pracy i jego wygląd, niż wady wynikające z eksploatacji, czy też niedociągnięć konstrukcyjnych.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram