Łowisko Karp w Dolinie

https://dashboard.invaders-team.pl/content/uploads/2015/01/IMG_20150508_160848.jpg
  • Łowisko Karp w Dolinie
  • Wielkość (ha): 10
  • Ilość stanowisk: 10
  • Średnia głębokość (m): 3
  • Rekord łowiska: Karp 25,90 kg
  • Toalety: tak
  • Numer kontaktowy: +48 609 407 499 - Janusz Wiśniewski
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Malowniczo położone łowisko niedaleko Gościna i Kołobrzegu w województwie zachodniopomorskim. Woda o powierzchni niespełna 10 ha podzielona jest na dwa łowiska – karpiowe i spławikowe. W obu pływa duża ilość karpi kilkunastokilogramowych, a wiele z nich przekracza wagę 20 kg. Ryby charakteryzuje ogromna waleczność i nawet kilkukilogramowy osobnik z tej wody sprawia w czasie holu wrażenie jakbyśmy mieli na haczyku rybę dwu, a nawet trzykrotnie większą. Średnia głębokość wody to 3 m. Na łowisku karpiowym wyznaczono 10 optymalnie rozlokowanych stanowisk, przy czym właściciel nie nakłada sztywnych ograniczeń co do wyboru miejsca wędkowania więc można indywidualnie ulokować zestawy w wodzie. Nie ukrywamy, że łowisko jest trudne i wymagające, ze względu na podwodną roślinność i zatopione krzewy i drzewa. Na łowisku można używać wszelkich środków pływających. Obowiązuje bezwzględny zakaz zabierania ryb ze sobą. Urok wody, cisza oraz mnogość ryb, które nigdy nie były na haczyku, daje nadzieje na wiele emocji i zasiadkę życia.

Na tym łowisku sprawdza się każdy rodzaj przynęt, od tonących, poprzez neutralnie zbalansowane, a kończąc na pop-upach. Ziarna również są skutecznym materiałem zanętowym i jako przynęta, lecz trzeba się liczyć z mniejszymi okazami na haku. Co do smaków – brak konkretnych wytycznych, aczkolwiek regularne brania częściej występują na zestawach złamanych smakowo (bałwanki, pół śmierdziele). Najlepszą miejscówką jest początek wody (cypel) od strony wschodnio-południowej i brzeg ciągnący się do następnego cypla. Na owym cyplu może nie przeszkadzając sobie nawzajem spokojnie wędkować 6 osób. Jak już wspomnieliśmy, karpie w tej wodzie są bardzo waleczne, i pełnołuski ważący zaledwie 7 kg potrafił zrobić większe wrażenie niż niejeden kilkukrotnie większy z innej wody. Charakter łowiska określa nie tylko jego rybostan, ale i otoczenie. Ta mała woda ma w sobie duszę i przyciąga jak magnes ludzi potrafiących docenić zarówno przygodę podczas walki z rybą, jak i okoliczności przyrody, które chyba są największą zaletą tego miejsca. Podczas pobytu na łowisku można całkowicie zapomnieć o troskach dnia codziennego oddając się kontemplacji przyrody i obserwacji różnych gatunków zwierząt żyjących w otoczeniu łowiska. Jeśli chodzi o gatunki ryb żyjące w łowisku to zdecydowanie przeważa karp, charakterystyczny dla tego łowiska – gruby i z czerwienną płetwą ogonową, oraz bardzo bojowo nastawiony pełnołuski.

Właściciel łowiska – Janusz, , chce wzorem angielskich łowisk stworzyć u nas w Polsce podobne miejsce, które przyciągałoby wszystkich karpiarzy umiejących docenić walory przyrody i waleczność ryb pływających w wodzie. Dlatego też tworzy łowisko tylko z karpiami, gdzie amury są sukcesywnie wyławiane i przenoszone do zbiornika spławikowego. Kameralność, cisza, całodobowe dozorowanie, oddalenie od zabudowań, cywilizacji, oraz tras szybkiego ruchu sprawia, że każdy odwiedzający to miejsce zakochuje się bez pamięci i chce tam wracać. Podczas zasiadek słychać jedynie żerowanie ryb, oraz odgłosy ptactwa i innych zwierząt. Wokół łowiska wybudowano zadaszone domki drewniane, dzięki którym nie straszne są zmienne warunki atmosferyczne.

W roku 2015 właściciel zarybił łowisko karpiem w ilości około 1,2 tony w przedziale 5-16 kg. Od roku 2016 zamierza dokładać sztuki jedynie powyżej 20-stu kilogramów. Cena za pobyt to 50 zł za dwie wędki na dobę  i dopłata za każdą następną wędkę proporcjonalnie do ceny wyjściowej. Rezerwacja stanowisk odbywa się telefonicznie u właściciela. Naszym zdaniem jest to najlepsze łowisko na Pomorzu, jeśli nawet nie w Polsce. Celowo używamy słowa „jeśli” gdyż nie odwiedziliśmy do tej pory wszystkich łowisk w naszym kraju, natomiast te, na których udało nam się łowić, niestety pomimo wielu zalet ustępują pola łowisku Karp w Dolinie.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram