Zawody Charytatywne z Met Life – łowisko Bogucin

Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

 

 

W dniu 3.06.2018 na łowisku specjalnym Bogucin odbyła się druga edycja charytatywnych zawodów pod nazwą”Dziecięce zawody wędkarskie z Met Life”.

Łowisko specjalne Bogucin to stosunkowo nie wielka woda z dużą populacją karpia powyżej 10kg oraz na mniejszym zbiorniku pstrągi. Nad wodą do dyspozycji wędkujących jest zadaszona wiata wraz ze stołami i ławkami oraz nad samą wodą kilka mniejszych zadaszeń. Na miejscu działa również sklepik w którym można zakupić podstawowe artykuły wędkarskie oraz świeżo wędzone ryby.
Po rejestracji zawodników o godzinie 7.30 odbyło się losowanie stanowisk oraz wydanie pakietów startowych ufundowanych przez sponsorów w których znajdowały się między innymi: pellet haczykowy, zanętowy oraz method mix od firmy INVADER, kulki haczykowe i atraktory sypkie od VENIRE, woblery i wlepki RAPALA oraz drobne akcesoria ufundowane przez CENTRUM WĘDKARSTWA POZNAŃ oraz SKLEP WĘDKARSKI W SKOKACH. Sygnał startowy rozbrzmiał o godzinie 8.00 i rozpoczęła się rywalizacja na 36 stanowiskach. Klasyfikacja odbywała się w dwóch kategoriach: dorośli oraz drużyny złożone z opiekuna wraz z dzieckiem. W trakcie zawodów można było posilić się grillowaną kiełbaską, domowego wypieku plackami oraz ciepłą kawą lub zimnymi napojami. Najmłodsi uczestnicy pikniku mieli zapewnione rozrywki w postaci gry memory, loterii czy konkursu rzutu piłką do celu.

Podczas trwania zawodów złowiono ryby o łącznej masie ponad 112 kg. Największy okaz karpia w kategorii dorośli miał 12,15 kg, natomiast w kategorii juniorów największy był karp pełnołuski o masie 11,01 kg. Obie ryby złowione zostały metodą zig-rig przy użyciu pływającej kulki Montezuma fluo firmy INVADER. Podczas zawodów wszystkie karpie i amury oraz ryby przekraczające 1kg były od razu ważone przez członków Koła Wędkarskiego nr. 122 PZW Przynęta Suchy Las.

 

 

Zawody zakończyły się o godzinie 12.30 a do godziny 14 był czas wolny na regenerację sił po bojach i skorzystanie z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Po podliczeniu wyników odbyły się charytatywne licytacje, po których nastąpiło udekorowanie zwycięzców cennymi nagrodami takimi jak: wędziska MAD Defender, zanętami i przynętami od naszych sponsorów, gadżetami firmy KARP MAX oraz pucharami w formie ręcznie zdobionych kubków wykonanych przez Creative Art by Anioł a także nagrody ufundowawszy przez przez Koło nr 45 Tarpan. Łączna wartość upominków i nagród na zawodach wynosiła niemal 6 tys. zł.

 

 

Zakończenie pikniku zostało ogłoszone o godzinie 14.30. Serdecznie dziękujemy patronom medialnym Wędkarskie ABC, wydawnictwu KARP MAX, sponsorom nagród i łowiska: INVADER, RAPALA, JAXON, CENTRUM WĘDKARSTWA POZNAŃ, VENIRE, CREATIVE ART BY ANIOŁ, SKLEP WĘDKARSKI SKOKI, K-BUD, PAŁUCKA DRUKARNIA OPAKOWAŃ. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

 

 

Pozdrawiamy

organizatorzy

Krystian, Tomek i Maciej

 

 

 

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram